V piatok 12. júna odštartujú historicky prvé Európske hry v azerbajdžanskom Baku. Na nich súťaží aj Slovensko so 170 športovcami.

Martina HrašnováDo slovenského výberu sa dostali aj športovci Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Dohromady je ich 21. Z atlétov budú o medaile pre Slovensko bojovať Martin Kučera v pretekoch na 400 metrov, Marcel Lomnický a Martina Hrašnová v hode kladivom, Patrik Žeňúch v hode oštepom a sestry Jana a Dana Velďákové v skoku do diaľky resp. v trojskoku.

Šesť členov VŠC Dukla sa dostalo aj do výberu na vodný slalom (Peter Gelle, Ľubomír Beňo, Ľubomír Hagara, Martin Jankovec, Matej Rusnák, Miroslav Zaťko). Práve našim kanoistom sa dávajú najväčšie šance na zisk zlatej medaile. V džude nás bude reprezentovať trojica Milan Randl (do 90 kg), Matúš Milichovský (do 81 kg) a Matej Hajas (do 90 kg).

Dukla má svoje zastúpenie aj v športoch ako zápasenie (Vojtech Jakus, István Lévai, Richard Rigó), športová streľba (Juraj Tužinský) či cestná cyklistika (Erik Baška, Ľuboš Malovec).

Premiérové Európske hry v Baku potrvajú do nedele 28. júna. Celkovo sa bude súťažiť v sedemnástich športových odvetviach. Podobne ako majstrovstvá sveta vo futbale, tak aj Európske hry by sa mali konať každé štyri roky.