Skokanské mostíky na banskobystrických Žltých pieskoch sa v sobotu 14. júna stanú dejiskom medzinárodných pretekov v skoku na lyžiach o Pohár mesta Banská Bystrica.

Na pretekoch sa zúčastní viac ako sedemdesiat skokanov a skokaniek zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Bulharska a Bieloruska. Súťažiť budú v kategóriách predžiaci (mostík HS-19), žiaci – žiačky (HS-38), juniori – veteráni (HS-64 – veľký mostík).

Jozef HýsekMedzi pretekármi – veteránmi nebude chýbať ani Banskobystričan Jozef Hýsek, bývalý reprezentant Československa v skokoch na lyžiach a 7-násobný majster sveta veteránov nad päťdesiat rokov.

Od pondelka v Skokanskom areáli na Žltých pieskoch prebieha Summer Training Camp pre mladých skokanov a skokanky z Českej republiky, Bulharska, Bieloruska a Slovenska.

Ako uviedol predseda organizačného výboru pretekov Ján Tánczos, sobotňajšie preteky sú ukončením tohto celotýždňového FIS campu, ktorý je pilotným projektom propagácie skoku na lyžiach. Na Slovensku sa koná prvýkrát, s podporou FIS a Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Ak nemáte ešte program na víkend, alebo ak ho už aj máte, nemali by ste si nechať ujsť príležitosť vidieť skokanov na lyžiach spúšťajúcich sa z mostíka. Je to úžasný pohľad. Tréning je aj v piatok 13. júna od 16. do 18. hod.

Program pretekov v sobotu 14. júna

8.30 – 10.hod. Voľný tréning

10. hod. Preteky HS-17 (dve kolá)

11. hod. Preteky HS-38 (dve kolá)

12. hod. Vyhlásenie výsledkov HS-17, HS-38

12.30 hod. Preteky HS-64 (dve kolá)

14. hod. Vyhlásenie výsledkov HS-64