Už v sobotu 23. júla sa v Sásovej uskutoční benefičný zápas na podporu Svetielka nádeje. Okrem výberov zložených zo známych osobností sa na hokejbalovom ihrisku na Rudohorskej predstavia aj slovenskí reprezentanti, banskobystrickí hokejbalisti a mladí barani. Chýbať nebude ani sprievodný program pre deti.

Pôjde už o druhý ročník benefičného hokejbalového podujatia. Pred dvomi rokmi sa museli hokejbalisti aj diváci popasovať s dažďom, no túto sobotu má byť počas konania podujatia teplo a slnečno, keď by sa prípadné búrky mali vyskytnúť až večer.

Podujatie odštartuje v sobotu 23. júla o 9.45 h. O prvý zápas na hokejbalovom ihrisku na Rudohorskej sa od 10.30 h postarajú štvrtáci Hokejovej školy Michala Handzuša. Po mladých baranoch si od 15.00 h zmerajú sily hráči hokejbalovej reprezentácie Slovenska – Masters a banskobystrického mužstva One Taxi BB.

Vrcholom podujatia bude hlavný zápas, ktorý má naplánované úvodné buly na 17.00 h. Hokejky si skrížia hráči Lunter Teamu a výberu Banskej Bystrice. Obe mužstvá budú zložené z kvalitných hokejbalistov, známych banskobystrických osobností aj hviezd nášho športu. V zostave Lunter Teamu nájdeme napríklad aj letnú posilu hokejových baranov Rastislava Gašpara.

Sprievodný program na spodnom ihrisku

Popri zápasoch na hokejbalovom ihrisku bude na priľahlom „spodnom“ ihrisku prebiehať sprievodný program. Deti sa môžu tešiť na nafukovaciu šmýkačku, maskota Marshalla z Labkovej patroly aj maľovanie na tvár. V programe nájdeme aj vystúpenie „potúlneho rozprávkara“ Miroslava Kapustu. Atraktívna bude aj prehliadka a vozenie na motorkách Chopper clubu. Následne príde na rad malá diskotéka sprievodný program vyvrcholí od 16.00 h vystúpením Zahrajko.

V areáli nebudú chýbať rôzne stánky. Za služby, ktoré ponúknu, môžete zaplatiť dobrovoľným príspevkom. Skúsiť šťastie môžete v tombole o hodnotné ceny. Celý výťažok odovzdajú organizátori Svetielku nádeje, teda deťom, ktoré bojujú s onkologickým alebo iným vážnym ochorením. Svetielko nádeje môžete podporiť aj kúpou dresov, v ktorých mužstvá na benefičný zápas nastúpia.

Hlavný organizátor Marián Lunter zavítal aj do BB FM rádia, kde v popoludňajšom vysielaní s Karolínou Piliarovou povedal viac o benefičnom hokejbalovom podujatí. Záznam rozhovoru nájdete na stránke BB FM rádia alebo vo forme podcastu na tomto univerzálnom odkaze. Viac informácií o podujatí nájdete aj na stránke organizátora.