Žonglérske workshopy sa v Sásovej rozbiehajú od februára 2015 v miestnom komunitnom centre.

žonglovanieS nápadom usporiadať pravidelné žonglérske kurzy som sa prvýkrát pohrával už dávnejšie,“ hovorí Roman Vaňo, jeden z lektorov, tiež zvaný KOMi. „Odhodlanie som však získal až v októbri toho istého roku, keď som ležal v nemocnici. Keďže som v predchádzajúcom období žongloval takmer päť hodín každý deň, rozhodol som sa svoje vedomosti predať ďalej.

Prvá hodina sa uskutočnila 2. februára, no veľký záujem nezožala. „Pravdupovediac, zo začiatku som tam bol len ja a moja mama,“ smeje sa Vaňo. Po chvíli sa počet rozrástol na piatich (jeden z nich bol aj profesionálny žonglér zo Sásovej). Táto zostava sa síce počas zvyšných dvoch hodín nezmenila, avšak pilotný workshop stál za to. K dispozícií neboli len žonglérske loptičky rôznych veľkostí a váh, ale aj kuželky, poi-ká taniere a diabolá. Potenciálny návštevník si teda mal z čoho vyberať.

Workshopy budú pokračovať aj naďalej, i keď prvá hodina, bohužiaľ, nebola návštevnosťou podľa mojich predstáv“ pokračuje KOMi. „Preto ak by ste sa chceli niečo priučiť, alebo len stráviť čas pozorovaním žonglérov pri tréningu, neváhajte, a príďte sa pozrieť. Je to zadarmo; učiť vás budú skúsení lektori, môžete sa zoznámiť s technikami a cvikmi, ktoré zlepšia vašu koordináciu a prepojenie mozgových hemisfér, no prinesú hlavne kopec zábavy a potešenia.“ Takže ak si v novom roku nájdete chvíľku času, zastavte sa v bývalej budove základnej školy na Tatranskej 10 a objavte niečo nové. Budú sa na vás tešiť KOMi a mnohí ďalší…