Banskobystrický Robotnícky dom po absolvovaní kompletnej rekonštrukcie už viac ako dva roky žije kultúrnym  a spoločenským životom. V piatok otvorí dvere verejnosti.

Deň otvorených dverí v piatok 18. októbra umožní návštevníkom Robotníckeho domu nazrieť aj tam, kde sa inak nedostanú, napríklad aj do jeho administratívnej časti. Počas prechádzky vynovenými priestormi domu si môžu pozrieť Sieň slávy významných banskobystrických športovcov, alebo si prečítať niečo  o histórii Robotníckeho domu.

Medzi prvými návštevníkmi budú deti z materských škôl, ktoré si prídu pozrieť rozprávku Rytier Bajaja v podaní divadla Teátro Neline, ktorú napísala a hrá principálka divadla Nela Dušová. Autorkou scény, bábok a kostýmov je Jana Pogorielová-Dušová. Divadielko sa začína o 10:00 h.

O 11:00 h na treťom poschodí Robotníckeho domu slávnostne otvoria stálu expozíciu Svet bábok s Dušou, v ktorej budú vystavené bábky z dielne známej bábkarskej rodiny Dušovcov – Pogorielovcov. Nebude to však len výstava, čo bude lákať do tohto priestoru, ale aj možnosť zahrať sa a zahrať si divadlo.

Program bude pokračovať popoludní od 14:00 h workshopom moderného tanca a gymnastiky so známou tanečníčkou Táňou Jánošovou a jej tanečnou školou Company Tanyasan. Tento program je pre skôr narodených Banskobystričanov a Banskobystričanky, v rámci Akadémie európskeho seniora. No zapojiť sa môžu všetci, ktorí budú mať záujem zacvičiť si, napríklad aj so stuhou. Deň otvorených dverí v Robotníckom dome vyvrcholí koncertom banskobystrickej kapely Mukatado, ktorý začína o 18:00 h.