rychlostna cesta R1V nasledujúcich dňoch sa vodiči v regióne musia pripraviť na viacero dopravných obmedzení.

V piatok 6. novembra bude hlavné železničné priecestie v Slovenskej Ľupči, ktoré križuje miestna komunikácia ulice Hronská, v čase od 9.00 do 14.00 hodiny uzatvorené pre cestnú dopravu. Bude sa tu vykonávať nevyhnutná oprava z dôvodu odstránenia havarijného stavu železničného priecestia. Prejazd bude síce v striedavej jednosmernej premávke odklonený cez blízke v súčasnosti nevyužívané priecestie, polícia ale aj tak vyzýva vodičov k využitiu náhradnej trasy. V smere z Banskej Bystrice by ste tak mali radšej využiť pri ceste do Slovenskej Ľupče vjazd cez priemyselnú zónu Slovenská Ľupča – Príboj a v smere od Brezna cestu cez Lučatín.

V sobotu 7. novembra čaká región ešte výraznejšie dopravné obmedzenie, keď od 13-tej do 16-tej hodiny dôjde k úplnej uzávierke rýchlostnej cesty R1 v kilometri 155 v smere na Banskú Bystricu, respektíve v kilometri 158 v smere na Zvolen, teda približne na úrovni Kremničky. Národná diaľničná spoločnosť tu bude budovať nové cestné portály. Obchádzková trasa bude po ceste I/69.

Na dopravné obmedzenia môžu naraziť od piatka 6. novembra do nedele 8. novembra aj návštevníci Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Vo vnútornom areáli nemocnice už mesiac prebieha rekonštrukcia havarijného stavu ciest a parkovacích plôch. V uvedených dňoch bude prebiehať pokládka asfaltu, čo znemožní akýkoľvek pohyb po areáli. Obmedzenie sa dotkne pacientov prichádzajúcich na urgentný príjem, sanitiek a zamestnancov.