Sedemnásty ročník tradičného cyklomaratónu Merida – Zelená stopa SNP sa uskutoční v piatok 1. septembra v obci Selce. Štart i cieľ Zelenej stopy budú aj tento rok na futbalovom štadióne v Selciach.

Cyklomaratón začne približne o 7.30 hod, prezentáciou účastníkov v jednotlivých kategóriách, ktorá potrvá do 10-tej hodiny.

Registrácia na preteky je možná už teraz, a to prostredníctvom nasledujúceho odkazu alebo priamo v deň podujatia pred štartom preteku. Štart hlavných kategórií bude o 10.30 hod.

Trasy pretekov budú viesť po lesných cestách so stúpaniami, zjazdmi a nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu v Starohorských vrchoch. Prvá trať, ktorú organizátori pre účastníkov podujatia pripravili, je polmaratón s dĺžkou trasy 52 kilometrov a s prevýšením 1350 metrov. V teréne bude táto trasa vyznačená oranžovou farbou.

Druhá trať, ktorá bude vyznačená modrou farbou predstavuje dĺžku 33 kilometrov a prevýšenie 920 metrov. Deťom je určená trať dlhá štyri kilometre s prevýšením sto metrov. Vyznačená bude zelenou farbou. Na cyklomaratóne nebude chýbať ani súťaženie medzi tými najmenšími cyklistami. Trasa pre najmenších účastníkov má byť dlhá päťsto metrov.

Vyhlásenie víťazov v jednotlivých kategóriách je naplánované v čase medzi 14.30 až 15.30 hod. Po skončení vyhlásenia víťazov prebehne tombola, do ktorej budú zaradené všetky štartové čísla súťažiacich.