V jednej z izieb v penzióne uprostred sídliska Radvaň došlo v nedeľu k ohavnému činu, ktorý sa radí medzi najhoršie kriminálne prípady v regióne. Päťdesiatročný Banskobystričan tu dobodal takmer 60-timi ranami svoju priateľku.

Podľa informácií TV Markíza sa malo vraždiť v penzióne na Sládkovičovej ulici.

Ako sme informovali už počas dňa v krátkych správach, po útoku svojho priateľa prišla v nedeľu o život 28-ročná Eva z Novej Bane. 50-ročný Banskobystričan Miroslav Š. sa v nedeľu po 22.00 h prišiel sám prihlásiť na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Banskej Bystrici. Tam uviedol, že skutok spáchal v penzióne v Radvani, kde sa mal s priateľkou stretávať.

„Obhliadajúci lekár, ktorý bol na mieste určil ako predbežnú príčinu smrti mladej ženy šok z vykrvácania. V súvislosti s udalosťou sme začali trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Bližšie okolnosti vraždy, ako aj motív konania podozrivého muža sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ priblížila krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Podľa informácií Televízie Markíza ale nejde o prvý ohavný čin tohto muža. Už v roku 1999 mal zabiť ženu, ktorú neskôr schovával vo svojom byte. Za tento čin bol právoplatne odsúdený. Vo väzení mal stráviť jedenásť rokov a po odsedení väčšej časti trestu ho prepustili len vlani. Teraz tak vraždil v podmienke a pod ochranným dohľadom.