Banská Bystrica je mestom, v ktorom si rocková hudba vždy našla svoje publikum. Na koncert Jethro Tull z roku 1996 spomínajú dodnes mnohí Bystričania. Po tom, čo vlani v rámci turné s kapelou Desmod stredoslováci zažili aj kapelu Nazareth, predstaví sa na jeseň v metropole stredného Slovenska ďalšia rocková legenda.

Klub Ministry of Fun privíta 18. októbra britskú formáciu Uriah Heep. V rámci svojho turné k novému štúdiovému albumu Into the wild odohrajú na Slovensku len tento jediný koncert.

Desať rokov netrpezlivo čakali fanúšikovia Uriah Heep, než v 2008 uzrel svetlo sveta regulárny štúdiový album s novými pesničkami  „Waking the Sleepers“. Kapela ním dokázala všetkým, že už dávno nie sú iba tieňom obdobia Davida Byrona a Kena Hensleyho. Teraz sú opäť v špičkovej forme – v ére kanadského slávika – speváka kapely Bernieho Shawa. Veľkým prekvapením v aktuálnom roku bolo, keď Briti vyložili na stôl eso v podobe albumu „Into the Wild“, ktorý teraz intenzívne predstavujú v rámci celosvetového turné.

Aj keď z úplne pôvodnej formácie Uriah Heep už zostal len gitarista Mick Box, Uriáši budú počas koncertu čerpať nielen z uvedenej novinky, ale pripomenú aj svoje najväčšie hity. Tých má britská rocková skupina, založená ešte v roku 1969 v Birminghame, na svojom konte závideniahodné číslo.  Ich hudba je ale hlavne zhrnutím rôznorodých štýlov ako sú: progressive rock, hard rock, jazz a príležitostne aj country. Kapela, ktorá dokonca v rokoch 1981 až 1982 zažila aj svoj rozpad, neustále  aktívne koncertuje po celom svete, no najväčšiu fanúšikovskú základňu majú okrem domoviny po celom starom kontinente.

Aj keď v rámci koncertu kapela predstaví najmä ochutnávku z posledných albumov, nemôže vynechať ani nesmrteľné pesničky ako napríklad Easy Livin (Demons and Wizards – 1972), Sweet Loraine (The Magician’s Birthday – 1972) či Stealin (Sweet Freedom – 1973). Zľudovelý hit „Lady in Black“ je taktiež pevnou súčasťou koncertov a playlistov väčšiny rádií po svete.

Vstupenky sú už dnes v predaji prostredníctvom siete Ticketportal v cene od 25 eur.

Pripomeňme si azda najväčší hit, ktorý za svoju kariéru táto kapela vyprodukovala – Lady in black:

[youtube ttlp1wgM7go 420 345]

Pozrite si aj ukážku z aktuálnych koncertov Uriah Heep:
[youtube lnKi0Fb-8oA 560 345]