Janka Kozakova a Marek MajeskyBanskobystrická kapela Mukatado nezaháľa. Okrem toho, že stihla nahrať nový singel s anglickou kapelou Brothers Rasputin, pre svojich fanúšikov pripravila aj prekvapenie v podobe nového videoklipu. Ten natočila k známej pesničke Do vody, ktorá bola jednou z najhranejších skladieb v Slovenskom rozhlase.

Pozrite si klip s čarovnou atmosférou, v ktorom si zahral aj charizmatický herec Marek Majeský. Pesnička Do vody je prvým singlom z ich aktuálneho albumu Iba láska, ktorý Mukatado vydali koncom minulého roka.

Našla si množstvo fanúšikov, a aj preto sa kapela v spolupráci s ich dvorným režisérom Martinom Hudákom rozhodla pre jej obrazovú podobu.

„Martinovu prácu veľmi dobre poznám a na spoluprácu s ním sa vždy teším. Máme podobný vkus, sme naladení na rovnakej vlnovej dĺžke, a to je mňa najdôležitejšie,“ prezradila speváčka Mukatada Janka Kozáková. Janka je zároveň autorkou hudby skladby Do vody, na texte sa podieľala spolu s gitaristom a producentom Peťom Dobríkom.

Janka Kozakova a Marek Majesky2Pri tvorbe pesničky sa Janka s Peťom inšpirovali ľudovými motívmi, pri videoklipe stavili na krásy slovenskej prírody. Pesnička je čistá s výnimočnou emóciou. A taký je aj videoklip. Čistý, jednoduchý, s dôrazom na atmosféru.

„Video sme natáčali v nádhernom Stupavskom parku, vyšlo nám aj počasie, takže to bolo super. Taktiež som sa potešila, že s účinkovaním v klipe súhlasil Marek Majeský. Je to veľmi príjemný, skromný a charizmatický človek. Som rada, že som ho mohla bližšie spoznať,“ dodala Janka.

Samotné natáčanie si pochvaľoval aj Marek Majeský. „Ponuku som sa rozhodol prijať z veľmi jednoduchého dôvodu, pesnička sa mi páčila a stretnutie s tvorcami bolo pre mňa príjemným zážitkom,“ povedal Marek Majeský.

A čo najviac baví na Mukatade režiséra Martina Hudáka?

Myslím si, že Mukatado je niečím iné ako ostatné kapely, a to ma na nich najviac baví. Páči sa mi, ako má Mukatado napísané pesničky, skladby majú veľmi melodické nápady,“ prezradil Martin Hudák. „Pesničku vnímam čisto pocitovo a myslím, že taký je aj klip. Éterický, vzdušný, jednoduchý a ľahký,“ dodal Martin.