Quantcast

vyhorene auto Slnecna, Banska Bystrica, 9.2.2014Banskobystrickí hasiči i polícia mali počas víkendovej noci rušno.

Ešte v sobotu po desiatej hodine večer začal horieť zaparkovaný nákladný automobil na Slnečnej ulici na Fončorde za obchodným strediskom Šalgotarján (na foto). Poškodené vozidlo, ako aj ďalšie zaparkované na tomto mieste, patria spoločnosti, ktorá v stredisku prevádzkuje predajňu mäsovýroby, ale aj pohostinstvo a reštauráciu.

Auto bolo zapálené úmyselne. Ako v nedeľňajšom spravodajstve informovala Televízia Joj, pri ďalšom zaparkovanom vozidle sa nachádzali nádoby s horľavinou. Polícia na mieste začala vyšetrovanie a začalo sa aj trestné stíhanie voči neznámemu páchateľovi vo veci poškodzovania cudzej veci.

Počas noci zo soboty na nedeľu to ale nebolo jediné horiace auto v Banskej Bystrici. Po druhej hodine ráno požiar zachvátil aj osobný automobil zaparkovaný na Beskydskej ulici na sídlisku Rudlová – Sásová. Majiteľom okolitých automobilov sa ale podarilo včas preparkovať svoje vozidlá, a tak k väčším škodám, okrem poškodeného vozidla, nedošlo. Na horiacom aute došlo ku škode za zhruba 3-tisíc eur.