Prinášame vám sumár zápasov v nižších súťažiach, ktoré sa odohrali počas uplynulého víkendu.

Keno 10 III. liga skupina východ – 14. kolo

Banskobystrické tímy vyšli uplynulý víkend bodovo naprázdno. Juniorka Dukly cestovala v nedeľu na východ, do Popradu. Už v štvrtej minúte poslal domácich do vedenia Lukáš Kubus, no dlho sa však z najtesnejšieho výsledku hráči Popradu neradovali. Už o minútu bolo vyrovnané zásluhou Adama Sámela. Následne gólové hody trochu ustali a ďalší presný zásah prišiel až v 48. minúte, kedy sa presadil po druhýkrát Kubus. Červeno-bielym sa naskytla dobrá možnosť ešte niečo s týmto zápasom urobiť, pretože v 60. minúte sa porúčal z ihriska hráč domáceho tímu, Rams. Definitívne zlomili Popradčania odpor Dukly v závere zápasu, a to už v čase keď Banskobystričania dohrávali len s deviatimi hráčmi, z dôvodu dvoch rýchlych červených kariet Patrika Vajdu a Ivana Šnirca. Radomír Michlík rozhodol v 90. minúte o tom, že všetky body zostanú na východe a Dukla cestovala domov s prázdnymi rukami. Zaujímavosťou sú tri inkasované góly Dukly, ktorá v tomto smere nezvykne takto ,,vybuchnúť“. V tento deň mladí ,,Vojaci“ inkasovali až polovicu z doterajšieho počtu gólov, keďže doteraz im svietilo v tejto kolónke číslo 6, v čom boli spoločne s Pohroním najlepším tímom. Pre juniorku Dukly to tiež znamená prvú prehru za posledných päť zápasov. Banskobystričania tak po 14. kole klesli o jednu priečku nižšie, momentálne sa nachádzajú na 7. mieste, avšak majú jeden zápas k dobru.

FK Poprad – Dukla Banská Bystrica „B“ 3:1 (1:1)

Kremnička privítala v domácom prostredí bývalého druholigistu, Lučenec. V prvom dejstve gól nepadol a o výsledku nedeľňajšieho súboja sa tak rozhodlo až v priebehu druhého polčasu. Za 23 minút hostia rozvlnili sieť za brankárom domácich až trikrát a to zásluhou dvoch presných zásahov Spodniaka, z pokutového kopu sa presadil Kantar. Do konca zápasu žiadna odpoveď od futbalistov Kremničky neprišla a hostia z Lučenca sa tak mohli radovať z plného bodového zisku a zároveň z druhej výhry po sebe. Kremnička neokúsila chuť víťazstva v štvrtom zápase v rade a zosunula sa na 13. pozíciu. V III. lige východ aj naďalej kraľuje Pohronie. Jeho hráči si po zvládnutom zápase s tretiou Lokomotívou Košice v predchádzajúcom kole, poradili tentokrát s ich najväčším prenasledovateľom, Trebišovom. A bolo tomu tak, ako v zápase s Lokomotívou, znovu Pohronie zvíťazilo najtesnejším rozdielom 1:0 a z Trebišova si tak odnieslo mimoriadne cenné tri body, ktoré im vyniesli poistenie si vedúcej pozície a osembodový náskok pred druhou košickou Lokomotívou. Tá sa drží stále na popredných miestach, B tím Košíc zdolala v mestskom derby poľahky 5:1, pričom sa jednalo o najúrodnejší zápas čo sa týka gólov. Už šesť zápasov nezaznamenal víťazstvo Vranov nad Topľou, ktorý podľahol Spišskej Novej Vsi, na jej pôde 3:2. Vranov ostáva s ôsmymi bodmi na samotnom dne tabuľky.

ŠK Kremnička – FK LAFC Lučenec 0:3 (0:0)

Futbalovú jeseň v nižších súťažiach uzavrie v nedeľu 11. novembra o 10.30 h na umelej tráve na Štiavničkách miestne derby Juniorky Dukly s Kremničkou.

I. trieda – 13. kolo

Množstvo zápasov 14. kola bolo počas predminulého upršaného víkendu odložených. V dohrávaných zápasoch boli úspešné domáce tímy. Zakopnutie Lučatínu, ktorý v Heľpe len remizoval, využil Jakub, ktorý sa bodovo dotiahol na lídra súťaže po vydretej sobotňajšej výhre nad Družstevníkom Baláže. To, že na špici tabuľky je to skutočne vyrovnané dokazuje aj fakt, že Jakub s Lučatínom majú dokonca aj rovnaké skóre. Dážď pred týždňom poriadne pokropil trávnik a v nedeľu z neho vyrástlo mnoho futbalových plodov – gólov, ktorých padlo v dohrávkach 14. kola viac ako dosť. Za zmienku stojí domáca vysoká výhra Poník s Hroncom, pričom sa dal podľa postavenia oboch tímov v tabuľke očakávať vyrovnaný zápas, diváci videli až desať gólov a na radosť domácich až 8 z nich skončilo v sieti Hronca. Krok s čelom tabuľky chce udržať aj Osrblie, ktorému sa to aj darí, pretože využil výhodu domáceho prostredia a porazil Braväcovo 3:1. Gólové hody neminuli ani Valaskú, tá si nakoniec poradila so Starými Horami 5:4. Na poslednom mieste sa nachádza Harmanec.

II. trieda sk. A – 13. kolo

Uplynulý víkend priniesol dohrávané stretnutia 14. kola. Posledná Ľubietová podľahla na domácej pôde Malachovu a naďalej jej patrí posledná pozícia. Predposledný Hiadeľ si prekvapujúco poradil s Riečkou, ktorú zdolal pomerom 5:1.  V dohrávke 9. kola privítal už v sobotu B tím Šalkovej hostí z Tajova. Na konci zápasu sa radovali z tesného víťazstva domáci. Dohrávalo sa aj stretnutie 7. kola medzi Brusnom B a Mičinou, aj v tomto zápase bol úspešnejší domáci celok, ktorý zdolal svojho súpera presvedčivo 3:0. Pozíciu lídra si strážia Králiky.

Baník Ľubietová – Slovan Malachov 0:4
Sokol Hiadeľ – Zornička Riečka 5:1
7. kolo Brusno B – Mičiná 3:0
9. kolo Šalková B – Tajov 3:2

V tejto súťaži je na programe ešte jedno stretnutie, keď v nedeľu 11. novembra o 13.00 h B tím Brusna privíta Nemeckú.

1 Králiky 13 9 3 1 53:23 30
2 Nemecká 12 9 2 1 38:18 29
3 Tajov 13 8 1 4 32:20 25
4 Brusno B 12 7 3 2 29:16 24
5 Strelníky 13 7 2 4 34:26 23
6 Pršany 13 6 4 3 24:17 22
7 Riečka 13 6 2 5 33:29 20
8 Šalková B 12 5 2 5 32:36 17