Na portáli BBonline.sk vám aj tento týždeň prinášame kompletný prehľad uplynulého víkendu na futbalových trávnikoch nášho regiónu, respektíve súťaží, v ktorých sa predstavujú zástupcovia z nášho okresu.

Keno 10 III. liga skupina východ – 10. kolo

Obom tímom z Banskej Bystrice sa tento víkend podarilo naplno bodovať. Kremnička doma v prestrelke zdolala Martin vysokým rozdielom 6:3, aj vďaka dobrému vstupu do zápasu, pretože už po dvanástich minútach viedla 2:0. Dvaja futbalisti Kremničky dokázali dokonca streliť po dva góly v tomto stretnutí, zaznamenali ich stredopoliar Lukáš Ševčík a útočník Marek Jobko. Zverencom Norberta Juračku patrí v tabuľke priebežná 7. pozícia. V nedeľu sa predstavili aj banskobystrickí mladíci z Dukly na pôde B tímu Košíc v zápase o štvrté miesto. Tí si poradili s Košicami pomerom 2:0, pričom oba góly vsietil Lukáš Laksík už v priebehu prvého polčasu. Dvojgólový náskok si červeno-bieli udržali až do konca stretnutia a vďaka tomuto víťazstvu sa posunuli už na 4. priečku, pričom strácajú na vedúce Pohronie už len 2 body. Doterajší líder súťaže zaváhal v Lipanoch, ktoré po remíze 1:1 zaknihovali cenný bod. Túto príležitosť využil Trebišov, ktorý sa po hladkom víťazstve s posledným Vranovom nad Topľou 3:0, bodovo dotiahol na Pohronie. Naďalej sa trápi Lučenec. Bývalý druholigista podľahol tentoraz svojmu súperovi z Humenného 0:3.

MFK Košice “B“ – FK Dukla Banská Bystrica “B” 0:2 (0:2)
Góly Dukly: 5. a 44. Laksík

ŠK Kremnička – MŠK Format Martin 6:3 (4:2)

Majstrovstvá regiónu stred – 10. kolo

MFK Banská Bystrica sa otriasla z minulotýždňovej prehry 3:0, ktorú utrpela v Krásne nad Kysucou. V domácom zápase s Pohroním B hrala od 26. minúty v početnej výhode, ktorú síce s ťažkosťami, ale predsa využila na zisk troch bodov. Už v 28. minúte sa presadil z priameho kopu Maroš Fojtík. Hostia s ,,obyčajným“ hráčom v bráne, z dôvodu červenej karty ich gólmana a toho, že na zápas si nepriniesli žiadneho náhradného brankára, boli však počas celého zápasu viac ako vyrovnaným súperom pre domácich. Ktovie, čo by sa dialo, keby v 55. minúte premenili pokutový kop. Brankár Milan Mráz však podržal svoj tím a to bol veľmi dôležitý moment zápasu. A keď v 85. minúte skóroval po druhý raz Fojtík bolo rozhodnuté o majiteľovi troch bodov. Po sobotňajšom vybojovanom víťazstve 2:0 patrí MFK aktuálne 5. miesto. Vedúcim celkom zostáva aj naďalej MŠK Žilina B, ktorej sa v sobotu podarilo vyhrať v Brusne najtesnejším rozdielom 1:0. Z dna tabuľky by sa určite chcel odlepiť Zvolen. Prvý krok urobil cez víkend, v domácom prostredí dokázal vôbec po prvýkrát v tejto sezóne vyhrať. Dolnú Tižinú zdolal 1:0 a pripísal si tak cenné body do tabuľky.

IV. liga JUH – 10. kolo

Doteraz nezdolaný Badín dokázal zvíťaziť aj nad jeho najväčším prenasledovateľom, Tachtami 2:1 a upevnil si tak vedúcu pozíciu. Predĺžil šnúru vyhraných zápasov na číslo šesť a na Tachty má už 5-bodový náskok. Futbalisti Žarnovice sa rozišli zmierlivo so Šarišskými Baňami po bezgólovej remíze. Podlavické Jupie sa po prehre v Málinci mohlo radovať z výhry. V nedeľňajšom súboji zaznamenalo svoju štvrtú výhru v sezóne, keď porazilo doma Partizán Čierny Balog tesne 1:0 a momentálne mu patrí 8. miesto. Trápiaca sa Revúca podľahla tentoraz Kováčovej na jej pôde 3:0.

V. liga sk. ,,C“ – 10. kolo

Zaujímavosťou je, že na prvých štyroch miestach sa nič podstatné nezmenilo, keďže Detva, Pliešovce, Medzibrod aj Hrochoť bodovali počas tohto víkendu naplno. Všetky tieto tímy hrali v domácom prostredí a súperi si z ich ihrísk neodniesli ani jeden bod. Najbližšie k tomu malo asi Jasenie, ktoré nestačilo na Hrochoť, zápas sa skončil 3:2 v prospech domácich. Na chvoste ligového pelotónu nachádzajúca sa Veľká Lehota nebola taktiež ďaleko od úspechu, Pliešovciam podľahla 1:0. Z kvarteta silných tímov dominoval najmä Medzibrod, ktorý Dudinciam uštedril ,,sedmičku“. Na čele tabuľky je tak stále Detva, na chrbát jej dýchajú najviac Pliešovce, ktoré sú druhé len vinou skóre. V zápase Šalkovej so Slovenskou Ľupčou sa zrodilo víťazstvo hostí 1:2. Hráči Sásovej si podelili body na Krupine po remíze 2:2.

I. trieda – 10. kolo

V súboji Braväcova s Lučatínom si chceli domáci udržať prvé miesto. Zápas priniesol osem gólov, takže určite sa bolo na čo pozerať. Všetky body si napokon odniesli hostia z Lučatína, ktorý nepocítili trpkosť prehry už v siedmom zápase v rade a vyšvihli sa tak na čelo súťaže, práve na úkor Braväcova. V ďalšom dôležitom zápase zdolal vo výbornej forme hrajúci Jakub hostí z Podkoníc 2:0, a dostal sa na 2. miesto za vedúci Lučatín. Po tom, ako v minulom kole Partizán Osrblie rozstrieľal Baláže 9:0, zaznamenal v nedeľu prehru, keď jeho mužstvo nestačilo na Čierny Balog, ktorý mál výhodu domáceho prostredia a využil ju na výsledok 2:0. Trápiaci sa Harmanec na domácom trávniku nezvládol duel s Heľpou, zápas sa skončil výsledkom 1:4. Na Starých Horách mohli byť prítomní diváci spokojní, ich tím si poradil s mužstvom Poník suverénne 3:0.

II. trieda sk. A – 10. kolo

Tabuľkoví susedia Hronsek a Horné Pršany sa stretli v zápase 10. kola a výsledkom bola tesná výhra hostí 1:2, ktorí sa mimochodom môžu pochváliť najlepšou defenzívou v lige. Na samotnom dne tabuľky sa nachádza už dlhší čas Ľubietová, ktorá nedokázala ani v desiatom zápase zvíťaziť, čo ju ,,až tak nemusí mrzieť“, pretože zo súboja na Strelníkoch vydolovala bod. Riečka možno trochu prekvapujúco triumfovala s Brusnom v pomere 5:2. Množstvo gólov padalo aj v iných zápasoch. V stretnutí Malachova s Králikmi ich mohli diváci napočítať až osem. Úlohu favorita potvrdili Králiky výhrou 3:5 a udržali si tak priebežné druhé miesto. Ešte väčšie gólové hody sa konali v Nemeckej, kde domáci Sokol privítal B-tím Šalkovej. Líder súťaže nenechal nič na náhodu a uštedril hosťom debakel 6:3.

TJ Hronsek – Iskra Horné Pršany 1:2
Sokol Hiadeľ – Družstevník Mičiná 2:3
Zornička Riečka – FK 34 Brusno B 5:2
Družstevník Strelníky – Baník Ľubietová 0:0
Slovan Tajov – Družstevník Dúbravica 4:1
Sokol Nemecká – FK Šalková B 6:3
Slovan Malachov – ŠK Králiky 3:5

1 Nemecká 10 8 1 1 33:15 25