Na parkovisku Mičinská v nedeľu 5. júla o 10.30 hod. dopoludnia slávnostne odštartuje štvrtý ročník cyklistického podujatia Tour de Volcano.

Tour de volcano Polana 2014 BBonline.skMedzinárodný cyklistický maratón pre širokú športovú verejnosť, so štartom a cieľom v Banskej Bystrici, nesie meno dlhoročného trénera a duše banskobystrickej cyklistiky Ľubomíra Kundratu st. Vďaka úspešnej histórii a kvalite zabezpečenia bolo toto podujatie – ako jedno z dvoch v krajinách V4, zaradené do medzinárodného kalendára cestných maratónov UCI.

Trať s celkovou dĺžkou 135 km povedie tradične okolo krátera stratovulkánu Poľana. Prvá rýchlostná prémia čaká na cyklistov v Brezne, následné náročné stúpanie vyvrcholí horskou prémiou v Lome nad Rimavicou. Trať ďalej povedie cez Hriňovú, Skliarovo, Detvu, Dúbravy, Očovú, Zolnú, Sebedín, Bečov, Čerín, Dolnú Mičinú, Hornú Mičinú, Môlču a Šalkovú späť do Banskej Bystrice, s cieľom na Mičinskej ceste.

Organizátori očakávajú asi 500 domácich aj zahraničných pretekárov. Okrem klasických vekových kategórií mužov a žien nebude ani tento rok chýbať kategória Eroica – pretekári na retro bicykloch vyrobených pred rokom 1990.

Organizátorom Tour de Volcano Poľana 2015 – Memoriál Ľubomíra Kundratu je Cyklistický klub Banská Bystrica v spolupráci s mestom Banská Bystrica a Banskobystrickým samosprávnym krajom.

Pozrite si video z minulého ročníka: