Po dlhšej prestávke opäť prichádzajú Zelené tóny, aby už túto nedeľu 17.6. o 16,00 hod. predstavili huslistu Milana Paľu. Počas júnového popoludnia v Thurzovom dome sa tak priaznivcom vážnej hudby predstaví husľový virtuóz svetového mena a úspešný absolvent Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne.

Predstavovať držiteľa prestížnych ocenení z domácich a zahraničných festivalov, či súťaží nie je pre priaznivcov hudobného umenia vôbec potrebné. Husľový virtuóz Milan Paľa cibril svoje interpretačné umenie práve na konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici. Skúsenosti neskôr zbieral u najlepších profesorov hudby na viedenskej  Universität fur Musik und darstellende Kunst a  vysokoškolské štúdia ukončil na prestížnej Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne.

Meno Milan Paľa sa úzko spája aj so Státní filharmonii Brno, Slovenskou filharmóniou, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu Bratislava, Rádiovým orchestrom Kijev, Petrohradským kongresovým orchestrom, Petrohradským filharmonickým orchestrom, Capella of St. Petersburg a dirigentmi Theodorom Guschlbauerom, Howardom Armanom, Alexandrom Cernusenkom, Leosom Svarovskym, Ondrejom Olosom a mnohými ďalšími známymi hudobnými menami. Slovenský huslista koncertoval na prestížnych hudobných pódiách vo Švajčiarsku, Francúzku, Rusku, na Ukrajine, v Nemecku, Rakúsku, či na Malte. V roku 2009 získal Cenu Ľudovíta Rajtera, ktorú udeľuje Hudobné centrum mladej osobnosti slovenskej hudby. Milan Paľa je v poradí len druhým držiteľom tohoto ocenenia. Cenu získal za výnimočné interpretačné výkony, a tiež za ojedinelý prístup k slovenskej hudbe. Práve vďaka strhujúcemu majstrovskému podaniu diel mnohých súčasných skladateľov získava husľový virtuóz čoraz väčší obdiv a pozornosť  na domácich a predovšetkým na zahraničných pódiách.

Zažite príjemné nedeľné popoludnie pri skvelej hudbe tohto výnimočného interpreta. Na stretnutie s Vami sa už teraz teší husľový virtuóz  Milan Paľa – už túto nedeľu tj. 17.6.2012 o 16,00 hod. v historických priestoroch Thurzovho domu.

Zelené tóny – cyklus koncertov v Stredoslovenskom múzeu

Stredoslovenské múzeum Vám už piaty rok za sebou prináša nádielku skvelej hudby v podaní vynikajúcich hudobníkov a interpretov s názvom Zelené tóny. V predchádzajúcich ročníkoch ste sa mali možnosť započúvať do jazzu, nechať sa uniesť na vlne latinskoamerických rytmov, vypočuť si francúzsky šansón, spoznať krásy horúceho flamenca, či precítiť tango na vlastnej koži.

Aj tento rok sme pre Vás pripravili nezabudnuteľné chvíle strávené pri dobrej hudbe v príjemnom prostredí Thurzovho domu. Hudobné koncerty z cyklu Zelené tóny zaznejú v Sakrálnej sieni Thurzovho domu na Námestí SNP 4 vždy o 16,00 hod. Cena vstupenky je 3,50 €.