V nedeľu 3. mája usporiada tunajšie Active Planet outdoor centrum ďalšie z bežeckých podujatí. Bystrický Vertikal aj tento rok odštartuje Slovenský pohár v behu do vrchu. Okrem bežeckej trasy bude k dispozícií trasa určená výhradne pre horské bicykle.

Banskobystrický maratón 2013, MarathonBB, Banska Bystrica, 8.9.2013Súťažiaci budú mať možnosť vybehnúť na vrch Panský diel priamo z banskobystrického Námestia SNP. Podľa svojej kondície si účastníci môžu zvoliť dve varianty trate. Pre menej zdatných pretekárov je k dispozícií kratšia trasa, ktorá je dlhá približne 6 km a končí nad Sásovskou dolinou pod Panským dielom. Dlhšia trasa je dlhá 10 km, s prevýšením 780 metrov, a jej cieľ je priamo na vrchole kopca týčiaceho sa nad Banskou Bystricou.

Štart a registrácia pretekárov, aj bežcov aj cyklistov,  je na námestí SNP v Banskej Bystrici. Registrácia začína o 8:30 hod. Štart podujatia je o 11:30 hod. Štartovné na mieste podujatia je 13 eur. Pretekári dostanú číslo a občerstvenie v cieli.

Minulý rok bolo počasie prevažne veterné, no ani to nezabránilo pretekárom zmerať si svoje sily natoľko, že boli vytvorené rekordy dlhej trate. V mužskej kategórií vyhral Ján Ďurmek, ktorý mal čas 52 minút a 32 sekúnd. V ženskej kategórií sa víťazkou stala Katarína Paulínyová s časom 1:05: 19 hod.

Viac informácií o podujatí nájdete na tejto stránke…