Sled rôznych bežeckých podujatí v Banskej Bystrici, ktoré predznamenávajú septembrový maratón, pokračuje aj počas júna. Už túto nedeľu je na programe Lučatínska jedenástka. Pre účastníkov budú pripravené tri trate – jednokilometrová detská, takmer päťkilometrová pre hobby bežcov a hlavná, ktorej dĺžka bude 10,75 kilometra.

Výhodou lučatínskeho behu je poloha v rovinatom území. Takmer nulové prevýšenie na asfaltovom povrchu dá pretekárom možnosť zabojovať o čo najlepšie výsledky. Trasa vedie z Lučatína do Slovenskej Ľupče a späť, so štartom a cieľom na miestnom futbalovom ihrisku.

Registrácia na preteky je možná iba do soboty na základe registračného formuláru. Prezentácia pretekárov bude potom v nedeľu 16. júna prebiehať od 8.00 h na ihrisku TJ Mladosť Lučatín a samotný štart jednotlivých pretekov od 9.40 h. Na trati bude zabezpečené občerstvenie v podobe iontových nápojov, ovocia či následného gulášu. Prvých dvesto pretekárov si na pamiatku odnesie účastnícke tričko. Podrobné propozície sú k dispozícii na tejto stránke…

Lučatínska jedenástka predstavuje zároveň príležitosť kvalifikovať sa na ľubovoľnú disciplínu Banskobystrického maratónu. Prvý ročník tohto medzinárodného podujatia je na programe v septembri a doposiaľ sa naň zaregistrovalo 325 profesionálnych i rekreačných bežcov z celého Slovenska, ale aj Nórska, Ukrajiny, Rakúska, Švajčiarska, Poľska a Českej republiky.