Ak to vedúci mužstiev schvália, od nového ročníka bude možné vypichovanie lopty zo zadu či hranie na zemi.

Na víkendovej konferencii Mestskej únie malého futbalu (MÚMF) sa rozhodlo, že pred novou sezónou sa bude opäť hlasovať o zmene pravidiel v nižších súťažiach. Podľa platných futsalových pravidiel sa hrá iba v Extralige, v ostatných bol výklad upravený vzhľadom k riziku zranenia, ktoré hrozilo na betónových povrchoch. Za posledné roky sa však všetky ligy presunuli na umelé trávnaté ihriská, preto niektorí hráči volajú k návratu originálnych pravidiel. Bolo by tak možné vypichovať loptu od zadu, hrať na zemi alebo použiť sklz bez ohrozenia súpera. Jedinou výnimkou by ostalo nepočítanie akumulovaných faulov, keďže k tomu by bol potrebný ďalší rozhodca.

Podobné hlasovanie prebehlo aj pred začiatkom uplynulej sezóny, ale drvivá väčšina mužstiev sa vyslovila za zachovanie špecifických banskobystrických pravidiel.

Konferencia za účasti 73 zástupcov mužstiev okrem tohto potvrdila vo funkciách súčasných členov výboru MÚMF a dala amnestiu potrestaným hráčom z minulej sezóny, ktorí uhradili príslušné poplatky. Taktiež došlo k drobnej úprave jedného pravidla: pri rozohrávaní autu už nemusí lopta stáť na čiare, ale iba mimo ihriska. Stále však nemôže byť v pohybe. Čo sa týka ihrísk, tie zostávajú nezmenené a bude sa hrávať na umelej tráve v Jakube, Sásovej (TAMI Aréna) a Podlaviciach (NIKE Aréna).

Registrácia mužstiev do novej sezóny bude prebiehať 13. a 20. augusta v budove Stredoslovenského futbalového zväzu na Partizánskej 93. Pre štart tímu je potrebných minimálne 10 hráčov na súpiske. Štartovné je 20 eur na hráča a 50 eur za tím (na rozhodcov), v prípade Extraligy je štartovné na tím vyššie – 80 eur.

Štart nového ročníka je naplánovaný na 31. augusta (piatok) resp. 1. septembra (sobota).

Mestská únia malého futbalu v Banskej Bystrici je najväčšou organizáciou na Slovensku. Každým rokom sa zvyšuje počet tímov a registrovaných hráčov. V minulej sezóne nastúpilo v súťažiach od Extraligy po tri skupiny V. ligy viac ako 1250 hráčov v 113 tímoch.