Letáky sú súčasťou marketingovej stratégie firiem už stáročia. Ani v dnešnej uponáhľanej digitálnej dobe podnikatelia neobchádzajú tento tradičný spôsob a veru robia dobre. Reklamné letáky totiž predstavujú veľmi efektívny nástroj, ako jednoducho a za nízke náklady osloviť veľké množstvo potenciálnych zákazníkov. 

Oproti tým, ktorí svoje marketingové aktivity presunuli výhradne do virtuálneho sveta, takto získavajú konkurenčnú výhodu. Letáky majú obrovský význam pre každého, kto potrebuje prezentovať svoje služby či produkty. Sú skvelým pomocníkom pre akékoľvek odvetvie, pretože sú lacné, no prinášajú výborné výsledky rýchlo a bez námahy.

Ako využiť letáky v gastre?

Majitelia reštaurácií, kaviarní, cukrární, pohostinstiev alebo bistier často tlačia a distribuujú letáky so špeciálnou sezónnou ponukou, novinkami v sortimente, vernostnými či zľavovými kupónmi. Zákazníci ich radi využívajú, čo môžete v praxi ľahko overiť.

Pútavé produktové fotografie, zaujímavá grafika a zrozumiteľne usporiadané texty motivujúce k návšteve podniku, prípadne uskutočneniu telefonickej alebo internetovej objednávky majú obrovský potenciál.

Letáky ako nástroj zvyšovania povedomia o miestnych poskytovateľoch služieb

Máte kozmetický salón? Kaderníctvo? Striháte psy? Robíte výkopové práce? Nech sa už venujete čomukoľvek, potrebujete sa dostať do povedomia zákazníkov, aby sa vám dlhodobo darilo. Ak pôsobíte lokálne, práve rozbiehate podnikanie, letáky sú lacným a veľmi výhodným spôsobom, ako o sebe dať vedieť a získať nových zákazníkov.

Umiestnite letáky v blízkosti svojej firmy, v strategických priestoroch, rozdávajte ich na verejných podujatiach. Dajte si záležať na grafickej stránke, nech leták upúta pozornosť. Aby ste vzbudili záujem o svoje služby, dôkladne premyslite aj obsah.

Hotely a ubytovacie zariadenia tiež benefitujú z letákov

Kvalitne spracovaný skladaný leták je ideálny na prehľadné usporiadanie profesionálnych fotografií a množstva užitočných informácií o možnostiach ubytovania a ďalších službách, ktoré môžu prípadní návštevníci využiť.

Bonusové body u zákazníkov získate originálnym vizuálnym spracovaním, inšpiratívnym obsahom, alebo ak sa s nimi podelíte o príbeh svojej firmy. Aj podľa výskumov si ľudia ľahšie zapamätajú tlačený obsah ako informácie čítané z obrazovky smartfónu či monitoru.

Dokonca sa o takýto leták častokrát ochotne podelia aj s priateľmi.

Chystáte sa na veľtrh? Letáky vám nesmú chýbať

Pri budovaní nových obchodných kontaktov na konferenciách, veľtrhoch, sú letáky nenahraditeľné. Poskytujú fantastický priestor na predstavenie firmy a jej portfólia, odlíšia vás od konkurencie a pomôžu vám dosiahnuť vaše ciele.

Uvažujete o ňom aj vy? Kvalitný leták môže byť úžasným akcelerátorom vášho podnikania. Pri jeho tvorbe myslite na to, aby bol pre zákazníkov prínosný. Vyberte si vhodný druh papiera a povrchovú úpravu – všetko vybavíte pohodlne aj online a za priaznivé ceny u odborníkov v justprint.sk.