Aj keď prírodného snehu sme sa zatiaľ v Banskej Bystrici dočkali len na chvíľu, príchod mrazivých teplôt priniesol možnosť aspoň umelého zasnežovania. Netradične spustili tento rok snežné delo aj v športovom areále v Kremničke.

sneh Kremnicka
V Kremničke pripravili množstvo umelého snehu pre bežecké trate.

Záhradnícke a rekreačné služby mesta, pod ktoré sa od prvého januára zaradila aj Správa športových a telovýchovných zariadení, prichádzajú tento rok s novinkou pre Banskobystričanov.

Už v minulých rokoch spolu s ďalšími partnermi zaisťovali úpravu tratí pre bežecké lyžovanie na Králikoch, medzi Šachtičkami a Donovalmi či vo viacerých lokalitách v centre mesta. Keďže však tento rok prírodný sneh chýba, musia pomôcť snežné delá aj v tomto prípade.

Dočasnou útechou pre bežkárov tak môže byť nový areál, ktorý vznikol pri futbalovom ihrisku v Kremničke. Vďaka umelému zasnežovaniu tu vytvorili dostatočné množstvo snehu a pripravili 300-metrový okruh pre nadšencov bežeckého lyžovania. Ten je od soboty 2. januára voľne k dispozícii verejnosti. V príprave je už aj dlhší 750-metrový okruh, ktorý by mal byť bežkárom prístupný od pondelka 4. januára.