Po siedmy raz sa v Banskej Bystrici stretnú milovníci umenia pohybu – parkouru zo Slovenska či Česka na najväčšej medzinárodnej akcii tohto druhu v širokom okolí.

Parkour Meeting Banská Bystrica 2017 sa uskutoční od 27. do 30. júla a jeho hlavným dejiskom bude B hala zimného štadióna v Banskej Bystrici, ale aj ďalšie miesta v centre mesta.

„Ide o podujatie nesúťažného charakteru, keďže parkour je nesúťažnou atletickou disciplínou. Parkouristi si na ňom vymieňajú skúsenosti, zdokonaľujú sa na workshopoch, utužujú komunitu,“ povedal Dávid Lupták, jeden z organizátorov akcie.

Na svoje si prídu aj návštevníci. Parkouristi absolvujú spoločné rozcvičky v parku pod Pamätníkom SNP, do ktorých sa bude môcť zapojiť aj verejnosť. Okrem toho budú mať ľudia možnosť, sledovať všakovaké kúsky šikovných „skokanov“ priamo v hale, či si vyskúšať základy parkouru.

Kráska z Rakúska ukáže, že parkour patrí aj ženám

Tento rok organizátori opäť pripravili aj niekoľko noviniek. „Najväčším lákadlom bude určite špeciálny hosť, Pam Forster z Rakúska. Je to vôbec prvýkrát, čo sa nám podarilo pritiahnuť ako hosťa zástupcu nežnejšieho pohlavia,“ povedal Lupták so slovami, že vďaka nej aj dievčatá a ženy uvidia, že parkour nie je len pre chalanov.

„V rámci akcie prebehne aj prvý ročník oceňovania Parkour Spirit – parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú, šíria dobré meno disciplíny a sú príkladom pre ostatných,“ doplnil Lupták. Ako dodal, okrem toho sa mladí „skokani“ vyberú aj do ulíc, na najznámejšie tréningové miesta v Bystrici. Možno sa dokonca ukážu aj priamo v centre mesta.

Viac informácií o podujatí nájdu záujemcovia na webe akcie.