Príjemná atmosféra okorenená blížiacim sa koncom semestra, približne tri stovky divákov, aktívne povzbudzovanie a dobrá nálada – aj tak by sa dal charakterizovať stredajší hokejový zápas medzi študentmi práva a Fakulty humanitných vied banskobystrickej univerzity. Právnici, ktorí boli v úlohe vyzývateľa, pôsobili na ľade rozpačitejšie, napriek tomu sa však radovali z víťazstva po samostatných nájazdoch.

V prvej tretine to vyzeralo na jednoznačný zápas v prospech favorita – teda študentov „humanitky“, ktorí si v predchádzajúcom zápase poradili s „ekonómami“. Korčuliarsky, aj technicky právnikov predčili a dianie na ľade pripomínalo hru mačky s myšou. Po prvej tretine prišli na rad súťaže v rýchlosti korčuľovania, kde dominovali právnici a vďaka úspechu v tejto disciplíne sa priblížili súperovi na dostrel.

V druhom dejstve  boli opäť aktívnejší študenti Fakulty humanitných vied. Tí si bez problémov držali svoj náskok a s právnikmi to začalo vyzerať zle. Potom ale prišla na rad záverečná tretina a s ňou aj najzaujímavejšia časť zápasu. Právnici zapli na plné obrátky a ujali sa vedenia. Na svoje si prišli aj diváci, keď sa na ľadovej ploche rozpútala kamarátska mela. Do nej sa za výdatných ovácií publika postupne zapojili všetci hráči na ľadovej ploche. Keďže išlo o exhibičný zápas, tesne pred koncom tretiny nechali právnici súpera vyrovnať a duel tak rozhodli samostatné nájazdy. V nich čarovali na oboch stranách gólmani, Juraštík na strane právnikov ale ostal aj pri „rýchlej smrti“ neprekonaný a oslavy mohli začať.