Už po tretíkrát sa v rámci prípravných podujatí banskobystrického maratónu uskutoční netradičný beh v tunajšom obchodno-zábavnom centre.

Originálna vyraďovacia súťaž v indoor behu do vrchu na bežeckých trenažéroch, sa v Europa SC uskutoční už v sobotu 8. marca od 15-tej hodiny.

Trenazer2baner147x305.inddPretek prebieha tak, že bežec sa počas prvých 30 sekúnd na trenažéri rozbehá a následne mu je nastavený sklon 10%. Bežec si sám počas behu reguluje rýchlosť, ktorou chce bežať.  Vyhráva ten, kto za 5 minút ubehne najviac metrov.

Siahnuť na dno svojich síl môže prísť skúsiť každý. Popri podpore množstva divákov, však do vyraďovacích kôl dobehnú len najlepší.Štartovná listina plná zvučných mien je prísľubom kvalitného športového a diváckeho zážitku. Na pohyblivej naklonenej rovine sa predstavia napríklad Kristína Néč Lapinová, Pavol Blažek, Marián Dávidík, Lucia Kamenská, Martin Plačko, Lubomíra Kalinová a ďalší. Napínavé výkony budú okorenené komentármi jednotlivých organizátorov podujatí Marathon BB Tour 2014.

Po Trojkráľovom večernom behu ide o druhé tohtoročné podujatie v rámci Marathon BB Tour. To vyvrcholí samotným banskobystrickým maratónom 7. septembra.