Šesť stoviek pripravených štartovných čísel bolo na treťom ročníku Trojkráľového behu ulicami Banskej Bystrice vypredaných už hodinu a pol pred štartovým výstrelom. Večerný pretek sa tak z roka na rok teší väčšej popularite.

Trojkralovy vecerny beh, Banska Bystrica, 6.1.2014V mužskej kategórii sa zrodili veľmi kvalitné časy, keď sa na 5-kilometrovej členitej trati z víťazstva tešil Martin Ďurec zo Slavie STU, ktorý dobehol za 16:45. Zaujímavosťou je, že jeho brat a oddielový kolega vyhral prvý ročník tohto podujatia: “On by ma asi porazil aj dnes keby prišiel, on je viac taký vytrvalostný typ, ale som rád že to takto dopadlo a odnášam si víťazstvo. Trať bola pekná, zaujímavá tým, že sa bežalo cez historické centrum.“ Len o sekundu zaostal na druhom mieste Ondrej Doletina z Trian ŠK UMB BB a tretí dobehol jeho oddielový kolega Ján Pavlík v čase 16:55.

Medzi ženami zvíťazila reprezentantka VŠC Dukla BB Petra Fašungová, ktorá sa ako jediná zo žien dostala pod 18-minútovú hranicu a výsledným časom 17:48 deklasovala konkurenciu. “Mne sa trať veľmi páčila, lebo to bolo hore-dole. Sadlo mi to dneska, išla som s plnej prípravy a som bola sama prekvapená, že som to dala pod 18 minút. Atmosféra bola super, ľudia povzbudzovali a mne to vždy pomôže,“ povedala víťazka. Druhá skončila víťazka predošlých dvoch ročníkov Katarína Lovrantová zo Salomon Team-u Slovakia, ktorá zaostala o takmer minútu (18:41). Tretie miesto obsadila Silvia Vallová z ŠK Trian UMB BB v čase 19:21.