Ešte v minulom týždni vyvrcholila ženská extraligová súťaž družstiev Slovenského tenisového zväzu. Banskobystrickému klubu TC DIXON TENISIA sa podaril skvelý úspech, keď svojho premožiteľa našli až vo finále.

„Práve finále proti Slovanu bolo najťažšie. Za Slovan nastúpili tri hráčky druhej svetovej stovky. Naše dievčatá si napriek tomu viedli skvele. Vyzdvihol by som výkon nestarnúcej Dominiky Nociarovej, ktorá porazila 19-ročnú Michaelu Hončovú a výkon nádeje slovenského tenisu Jany Čepelovej, ktorá zmietla z kurtu 132. Hráčku sveta Zuzanu Kučovú 6-3, 6-0,“ priblížil nehrajúci kapitán dievčenského družstva Radovan Sloboda.

V rozhodujúcich finálových štvorhrách sa už prejavila skúsenosť Slovanistiek, Banskobystričanky tak skončili strieborné. Pre TK Slovan Bratislava to už bol siedmy titul v rade. Tretie skončili hráčky Piešťan, naopak na ôsmom mieste a teda zostupovej pozícii sa ocitli Ružomberčanky.

Najvyššia ženská tenisová súťaž sa hrá pod Urpínom už druhý rok vďaka koncepčnej práci klubu TENISIA Banská Bystrica, ktorý aj po minuloročnom zlúčení s ďalším tunajším klubom DIXON dokázali, že skvelý klubový výsledok môže dosiahnuť aj iný klub, ako Slovan Bratislava.