Väčšina nižších futbalových súťaží už vstúpila do obdobia zimnej prestávky. Počas uplynulého víkendu boli ale na programe viaceré dohrávky či záverečné kolá tretej ligy a prvej ligy žien. Vo Fortuna lige sa darilo Podbrezovej, no ďalej ešte pokračuje aj druhá liga.

II. liga skupina západ – 16. kolo

dukla_martin-19Zaujímavosťou 16. kola bolo to, že všetky výsledky sa skončili na nulu. Dukla v ďalšom existenčnom zápase privítala desiaty Martin, s ktorým predtým remizovala 1:1. Ústrednou postavou prvého polčasu bol Belmin Vila, ktorý sa dokázal presadiť dvakrát a Bystričania vyhrávali po polčase prekvapujúco 2:0. Aktivitu dokázali navyše pretaviť do ďalších gólov, v 64. minúte sa presadil Denis Urgela a v 72. minúte uzavrel skóre 4:0 Ivan Jakov Džoni. Dukla si tak pripísala mimoriadne dôležité tri body, pričom neinkasovala už v druhom stretnutí po sebe. Napriek tomu sa neodlepila z dna tabuľky. Na to aby na ňom nezimovala má pred zimnou prestávkou ešte dve príležitosti, dva zápasy. Po zimnej prestávke sú na pláne už len štyri kolá. V tomto 16. kole sa darilo aj Pohroniu, ktoré v domácom prostredí rozdielom triedy zdolalo žilinské B-čko. Základ víťazstva položil v prvom polčase Nurkovič a Frimmel a v druhom polčase ho spečatil prvý menovaný. Pohronie tak potvrdilo skvelú zmenu formy, veď nedávno sa ešte ponevieralo v spodných vodách tabuľky.

II. liga skupina východ – 14. kolo

V 14. kole východnej skupiny druhej ligy sa roztrhlo vrece s výsledkami 3:1. Takýmto pomerom sa skončil aj súboj Liptovského Mikuláša so Zvolenom. Ešte v 26. minúte vyrovnával na 1:1 Jan Staško, ale napokon z toho nebol ani bod pre Lokomotívu. Košické VSS sa prediera súťažou bez chybičky a ťaží zo zaváhaní súperov. Tentokrát zaváhala tretia košická Lokomotíva a VSS porazilo druhý Bardejov, takže má na ligovom tróne už pohodlný sedembodový náskok.

TIPOS III. liga skupina STRED – 14. kolo

V tretej lige sa odohrali posledné duely jesene. B tím Podbrezovej vstúpil do stretnutia s Lučencom výborným spôsobom, keď už v siedmej minúte otvoril skóre Dušan Lihan. O deväť minút ale bolo po náskoku, keď vyrovnal Marcel Majkút. Otočiť nepriaznivé skóre sa Lučencu v sobotu podarilo zásluhou zásahu Attilu Sándora ešte v prvom polčase. Tesne pred uplynutím hodiny nariadený pokutový kop premenil domáci Juraj Pančík a začínalo sa od nuly. Ďalšie minúty už gól v tomto zápase so zaujímavým vývojom nepriniesli a body sa delili. Siedma Kremnička narazila na silné Kalinovo, ktoré hralo doma. Jediný gól padol v 56. minúte, jeho autorom bol Miroslav Hronec, a stal sa tak hrdinom Kalinova. Jeho tím sa tak dostal na tretiu pozíciu, Kremnička, ktorá zažíva v poslednom období úpadok formy, prezimuje na ôsmom mieste. Liptovský Hrádok má na čele osembodový náskok, na druhom mieste je po novom Stráža, ktorá nahradila Námestovo. To padlo po remíze s Krásnom až na piatu priečku. Zachraňujúca sa Detva nezvládla súboj na pôde predposlednej Tepličky nad Váhom a prezimuje tak ešte o priečku nižšie, čiže na štrnástom mieste.

IV. liga skupina juh – dohrávky 12. kolo

V štvrtej lige je jesenná časť ukončená, na programe boli ešte tri dohrávky. Rakytovce sa chceli otriasť z prehratého derby so Šalkovou, no od 18-tej minúty prehrávali v sobotu doma s Kováčovou po trefe Oleh Kalutskyi. Veľká vzpruha prišla, keď gól do šatne na 1:1 dal Filip Sylvester. Druhý polčas bol už predstavením jedného tímu a to Rakov. Bleskovo strhol a hneď aj zvýšil náskok domácich dvomi gólmi v 49. a 52. minúte Ivan Varga a bolo to rázom 3:1. V 59. minúte rozhodol o tom, že budú dvaja dvojgólový strelci Sylvester a skóre na 5:1 uzavrel v závere Hámorník. Dôležitý zápas čakal Šalkovú, ktorá mala zápas k dobru a musela vyhrať ak chcela ešte pomýšľať na dobehnutie lídra zo Slovenských Ďarmôt. V sobotňajšej dohrávke s predposledným Poltárom nepripustila prekvapenie a dvomi gólmi Vučkoviča a otváracím zásahom Libiča zdolala outsidera 3:0. Na lídra stráca Šalková dva body. V tretej dohrávke Olováry v zápase bohatom na góly tesne porazili Revúcu, ktorá po celý čas len doťahovala nepriaznivé skóre. Revúca v 87. minúte vyrovnávala na 3:3 zásluhou Urca, ale obrovský úder pod pás jej dal o tri minúty domáci Skabella. Zaujímavé je, že Revúca je jediným tímom spolu s Vinicou, ktorý ešte neremizoval. A keď to mala na dosah, paradoxne inkasovala, tentokrát s Olovármi v posledných sekundách.

V. liga skupina C – dohrávky

Čierny Balog roztrhal v zuboch v sobotňajšej dohrávke deviateho kola Štiavnické Bane a tým si navýšil náskok na čele ligového pelotónu pred Selcami na 5 bodov. Schuti si zastrieľal päťgólový Jozef Auxt, hetrik zaznamenal Michal Mózer, aj keď dva góly z nich dal z 11-ky. Jakub chcel nadviazať na dve víťazstvá a remízu v Dobrej Nive. Šimon Spišiak začal napĺňať tieto ciele po štvrťhodine hry, ale gól do šatne na 1:1 dal hráč Dobrej Nivy Martin Kucbel. Spišiak sa napokon stal hrdinom stretnutia aj Jakubu, keď svojim druhým gólom rozhodol v 78. minúte o troch bodoch pre svoje mužstvo. Jakub tak skočil z dvanásteho miesta na ôsme, na ktorom prezimuje a azda mu to nestopne stúpajúcu formu. Posledné Hontianske Nemce boli blízko k tretej výhre v sezóne, no napokon sa museli uspokojiť s bodom po súboji s Hliníkom nad Hronom.

I. trieda – predohrávka 15. kola

Valaská si uchmatla z duelu s favorizovaným Čiernym Balogom bod za remízu 2:2, o ktorú sa postaral v 90-tej minúte domáci Přemysl Zbončák.

II. trieda skupina A – dohrávky

V dohrávke 3. kola, v derby, hostil Tajov trápiace sa Králiky. Pauer najprv poslal Tajov do vedenia, ale Králiky odpovedali rovno dvomi gólmi, najprv Cibuľku a následne v druhom polčase Pavlíka. V 66. minúte rázom vyhrávali Králiky 1:2, ale o pár sekúnd im zrazil hrebienok vyrovnaním Rubint. Posledné slovo mal Zmajkovič, ktorý rozhodol v 81. minúte o výhre Tajova v tomto veľkom derby.

I. liga Ženy – 9. kolo

V záverečnom kole prvej ligy žien privítali Bystričanky súperky z Bratislavy. Po prehre s najväčšími favoritmi – Žilinou a tiež Bardejovom tu bol ďalší silný súper, ktorý preveril ich sily. V sobotňajšom dueli sa čakalo na gól až do 81. minúty a nanešťastie padol do siete Patrície Chladekovej, ktorú prekonala Slovanistka Martina Šurnovská, ktorá sa stala hrdinkou zápasu. Postarala sa o tretiu prehru Sport Ladies v rade, ale treba povedať, že bystrické futbalistky odohrali posledné tri stretnutia proti najťažším možným súperkám.

Sport Ladies Club Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava futbal 0:1
Nitra – Žilina 3:3
Myjava – Michalovce 1:0
Trenčianske Teplice – Bardejov 2:4
Šaľa – Nové Zámky 6:0

1 Partizán Bardejov 9 8 0 1 29:11 24
2 ŠK Slovan Bratislava futbal 8 7 0 1 37:3 21
3 ŠKF VIX Žilina 9 6 2 1 21:11 20