V 6.kole základnej časti 1. ligy žien zvíťazili hokejistky Banskej Bystrice v derby zápase na ľade Zvolena 1:5.

ŽHKm Zvolen – ŽHK Iskra Banská Bystrica 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Góly: 7. Trenčanová (Ivanová) – 15. Tomaškinová (Finďová), 26. Finďová (Sabolčinová), 30. Borovjaková (Kosová), 44. Tomaškinová (Borovjaková), 56. Borovjaková (Kosová, Fedorová)
Strely: 53:27 Vylúčené: 3:3 na 2 min. Presilovky: 0:1 Oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Zemiaková – Kúdelová – Šilhavíková.

Zostava BB: Úradníková – Karvašová, Chmelíková – Lamperová, Tomaškinová – Čutková, Sabolčinová, Finďová – Kosová, Borovjaková, Fedorová
Trénerka: Gabriela Sabolová

Skóre zápasu otvorila v 7. minúte po prihrávke Ivany Ivanovej domáca kapitánka Barbora Trenčanová a dostala tak svoj tím do jednogólového vedenia. Onedlho mali domáce hráčky možnosť hrať presilovú hru, ale svoje šance na strelenie druhého gólu nevyužili. Po ich zlej rozohrávke sa Veronika Borovjaková rútila sama na zvolenskú brankárku, svoj rýchly únik však gólom nezakončila. Bystričankám sa o pár minút predsa len podarilo vyrovnať zásluhou Beaty Tomaškinovej po prihrávke od Kataríny Finďovej. Strelecky aktívnejšie Zvolenčanky sa snažili o vedúci gól, ale banskobystrická brankárka Veronika Úradníková každú ich šancu spoľahlivo zlikvidovala.

Aj druhá tretina zápasu bola bohatá na gólové príležitosti, z presného zakončenia sa však radovali iba Bystričanky. A to hneď dvakrát po sebe. V 26. minúte dotiahla puk do útočného pásma  Zuzana Sabolčinová a po jej prihrávke prekonala domácu brankárku banskobystrická kapitánka Katarína Finďová. V 30. minúte sa hokejistky Banskej Bystrice opäť radovali z gólu vo zvolenskej sieti. Veronika Borovjaková svoj rýchly prienik do útočného pásma najprv nevyužila. Odrazený puk od brankárky však zachytila Diana Kosová, ktorá ho presnou prihrávkou vrátila späť Veronike Borovjakovej. Tá sa už tentokrát strelecky nemýlila a zvyšovala na 1:3 v prospech svojho tímu. Domáce hokejistky mali niekoľko šancí na zníženie skóre, najmä počas svojej presilovky, žiadnu z nich sa im však nepodarilo využiť.

Na začiatku poslednej tretiny putovali dve domáce hráčky krátko po sebe na trestnú lavicu, Bystričanky tak mali možnosť zahrať si 90-sekundovú presilovku 3:5. Túto príležitosť na strelenie gólu naplno využili, keď po krížnej prihrávke od Veroniky Borovjakovej strelila svoj druhý gól v zápase obrankyňa Beáta Tomaškinová. Trojgólové vedenie hráčky Banskej Bystrice upokojilo. Vypracovali si ďalšie sľubné šance na strelenie gólu, nebezpečné boli najmä strely Stanislavy Čutkovej  a Kataríny Finďovej. Na druhej strane museli domáce hokejistky naplno zabrať, aby náskok Bystričaniek dohnali. Akokoľvek sa však snažili, radosť z gólu im to neprinieslo, pretože Veronika Úradníková v bráne Banskej Bystrice s prehľadom chytila každú ich strelu, čím svoje spoluhráčky výrazne podržala na ceste za víťazstvom. V 56. minúte po prihrávke od  Barbory Fedorovej a Diany Kosovej uzavrela konečný výsledok stretnutia svojím druhým gólom v zápase Veronika Borovjaková. Zodpovedný kolektívny výkon podporený vynikajúcimi zákrokmi brankárky priniesol banskobystrickým hokejistkám vytúžené víťazstvo, ktorým odplatili Zvolenčankám prehru 1:4 na domácom ľade.