Zimný Festival z lásky prinesie v sobotu 7. decembra 2013 svoje premierové vydanie. Multižánrové podujatie, ktoré je organizované z lásky k hudbe, literatúre, umeniu a kultúre vôbec, ale aj z lásky k priateľstvu, radosti a dobrej nálade, sa uskutoční v priestoroch Klubu 77 na Hornej ulici 54 v Banskej Bystrici.

Hudobná časť festivalu, bude v prestávkach medzi kapelami doplnená sprievodným programom, ktorý okrem autorského čítania, prinesie aj nenáročnú formu zábavy v podobe Infantilnej olympiády a jej bizarných súťažných disciplín.

samcoHudobný program zimného Festivalu z lásky otvorí vzácny hosť. Samčo a jeho kabaret bude autentickou prezentáciou špecifických piesní ešte špecifickejších hudobných zoskupení (Inteligentné bábätká, Ľanové utekáče, a iné), v ktorých práve Samčo hrá hlavnú úlohu. Za všetky je potrebné spomenúť kapelu Pentagramček, ktorá prinesie decentný satanistický pop pre malé detičky.

Stálica banskobystrickej scény, kapela Schody, so staronovým členom kapely za bicími, bude testovať potenciál nového repertoáru, keďže predvedie koncertný program, zložený výhradne z nových piesní, ktoré sa v blízkej budúcnosti objavia na pripravovanom albume.

Punková formácia Púvodní Chléf, ktorá práve pred rokom absolvovala koncertnú premiéru, pokrstí novú pieseň.

truckiPo obdivuhodnom výkone na hudobnom festivale Rockscape 2013, kde sa predstavili početnému publiku na veľkom stage-i, si ich stiahneme naspäť domov. Reč je o miestnej legende – kapele Trucki, ktorá, okrem tradičného programu v štýle kabaretného popu, opráši aj zabudnuté klenoty svojej rannej tvorby.

Držiteľka čestného ocenenia na hudobnej súťaži Bystrické Tóny 2013, speváčka a skladateľka Dorota Ideas, nám predstaví svoje piesne v akustickom prevedení.

Headlinerom festivalu je zaslúžene kapela Švepes, známa nielen banskobystrickému publiku. Kapela hudobne a koncertne oddychuje už takmer rok a pol a nie je známe, ako dlho bude táto pauza trvať. Na Festivale z lásky však odohrajú jediný, exkluzívny koncert, kde si všetci určite zaspomíname na najlepšie piesne z produkcie tejto ružombersko-banskobystrickej zostavy.

hallogeneratorZáver hudobného programu bude patriť projektu Hallogenerator, ktorý okrem nových úprav osvedčených hitoviek, v špecifickej robotickej podobe, prinesie aj niekoľko hostí.

Otvorenie zimného Festivalu z lásky je naplánované na 17:00, program sa začína o 18:00. Organizátori festivalu sľubujú návštevníkom dobrú náladu, kvalitnú alternatívnu hudbu, literatúru, súťaže a teda príjemne strávený večer z lásky.

Viac informácií:

Stránka: www.festival.zlasky.net

Fb stránka: www.facebook.com/festivalzlasky

Fb event: https://www.facebook.com/events/435259236597095/