Banskobystrické multikino CINEMAX prináša aj tento týždeň na svoje plátna niekoľko filmových noviniek. Prinášame vám ich krátky prehľad a nechýba ani súťaž o dva voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie.

Líbáš jako ďábel

Príbeh voľného pokračovania komédie Líbáš jako Bůh začína vo chvíli, keď staré manželské zväzky sú definitívnou minulosťou a Helena s Františkom sa pokúšajú začať nový, spoločný život. Avšak, ako už to tak býva, puto s bývalým životom nejde pretrhnúť len tak jednoducho. Stále je to vaša rodina, vaše okolie a vaši bývalí partneri, ktorí do spoločného života patria.

Tri roky po diváckom hite Líbaš jako Bůh posiela autorka a režisérka Marie Poledňáková v novom filme Líbáš jako ďábel kvarteto hlavných hrdinov do nových životných situácií. V úchvatných exteriéroch exotického Maroka sa odohráva ďalší príbeh plný humoru, romantiky a lásky a tentokrát i trochu napätia. K hlavnej štvorici hercov najviac pribudnú i nové postavy v podaní Jiřího Langmajera a Terezy Kostkovej.

[youtube ErJU7oQM5g8 590 340]

Diktátor

Volá sa Aladdin a od smrti Kim Čong Ila sa považuje za posledného mohykána medzi diktárormi. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašskom Boratovi a rakúskom Brunovi  nasadil mužnú bradu a spolu s ňou masku neobmedzeného vládcu malej krajinky menom Wadiya, ktorú chce zo všetkých síl zachrániť pred demokraciou.

Takéhoto borca by chcel mať za svojho prezidenta každý. Dominuje vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti, a napriek tomu je schopný večer po panovaní nájsť si čas  a energiu na porciu kvalitného sexu s hociktorou hollywoodskou herečkou, ktorá je ochotná do jeho subsaharského raja prísť.

[youtube VphV1KUI570 590 340]

KRÁSKA A ZVIERA 3D

Predlohou 30-teho celovečerného filmu Walt Disney Pictures sa stala klasická romantická rozprávka, ktorá už celé roky priťahuje rozprávkarov i filmárov na celom svete. Odohráva sa v malej francúzskej dedinke na konci 18-teho storočia. Rozpráva príbeh Belle, krásnej a šikovnej dievčiny. Čítanie kníh jej aspoň na krátky čas pomáha utiecť od obyčajného provinčného života a svojho sympatického, no príliš grobianskeho nápadníka Gastona. Keď jej otec zablúdi do zámku obývaného Zvieraťom a ostane v ňom  uväznený, Belle ho prichádza zachrániť. Súhlasí s tým, že ostane na zámku namiesto svojho otca. V zámku okrem nich niet živej duše. No je tu veľa hovoriacich predmetov – čajník, lampa, hodiny a mnoho ďalších. Medzitým žiarlivý Gaston, ktorého krásne telo skrýva srdce zvieraťa, zorganizuje hon dedinčanov na Zviera. Na jeho zámku dochádza k záverečnej konfrontácii… Disney animovaná rozprávka tentokrát v 3D.

[youtube 8FKnqmySuJA 590 340]

ÚTEK Z MS-1

Utiecť odtiaľ je nemožné. Dostať sa tam je šialenstvo. Ľudstvo našlo spôsob, ako ochrániť svet pred zločincami. Tí najhorší z najhorších sú držaní na mieste, z ktorého niet úniku. Mimo Zemi, uprostred hlbokého vesmíru. Prezidentova dcéra Emilie Warnock navštívi v rámci humanitárnej misie vesmírnu väznicu MS-1. Ale krvavá vzbura väzňov urobí z Emilie tú najúčinnejšiu rukojemníčku. Von ju môže dostať len jediný človek.

Bývalý špičkový vládny agent Snow je svojhlavý a nekompromisný. Jeho súčasná pozícia na špionážnom trhu je, mierne povedané, zlá – čelí obvineniu zo spiknutia proti USA. Od prezidenta dostáva jedinečnú ponuku: nový život a slobodu výmenou za záchranu prvej dcéry Spojených štátov. Lenže v stávke je omnoho viac…

Príbeh, ktorému nechýba veľkú dávku napätia a humoru, pochádza z hlavy Luca Bessona, ktorý tentoraz spojil svoje sily s producentmi úspešného thrilleru 96 hodín. Brilantný akčný sci-fi film Útek z MS-1 dal na striebornom plátne dokopy Guye Pearce (Kráľova reč, Smrť čaká všade, L.A. – Prísne tajné) a Maggie Grace (sága Twilight, 96 hodín).

[youtube CPjUcYtdmo4 590 340]

ARTMAX – MARIEKE, MARIEKE

(V stredu – 23. 5. 2012 o 20:40)

„V náručí starších mužov hľadá silu čeliť minulosti a byť konečne sama sebou.”

Marieke žije so svojou matkou, která pred ňou dôsledne tají okolnosti otcovej dávnej smrti. Oproti citovo otupelému domácemu i pracovnému prostrediu dcéra stavia intimne chvíle trávené v spoločnosti starších mužov, ktorých telá si s obľubou fotografuje. Jedného dňa ju ale vyhľadá otcov dávnejší priateľ a poodhalí vlastnú minulosť. Civilný a zároveň empaticky nakrútený film patrí medzi diela súčasnej generácie mladých vlámskych súčasných režisérok, ktoré sa vo svojej tvorbe zameriavajú na intímne sondy do osudov ženských hrdiniek. Okrem režisérky filmu Sophie Schoukens do tejto vlny patria napríklad Caroline Strubbe či Fien Troch.

[youtube nRwghiQaDSU 590 340]

Detské kino: Hurá do Afriky 3D

(Víkend – 19. 5. a 20. 5. 2012 o 13:50)

Africký kontinent je pre divoké zvieratá rajom na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek, ktorý si spolu s vegetariánskym levom Socratom robí srandu z ostatných zvierat. Lenže Afrika čaká nových hostí a bezstarostné časy sa končia. Na odtrhnutej ľadovej kryhe tam pláva ľadová medvedica Sushi. A kvôli požiarom v Austrálii hľadajú nový domov aj klokan Toby a tasmánsky čert Smiley. Do vysnívaného sveta v jednej chvíli mieri množstvo nespokojných zvierat z celého sveta, ktoré túžia po lepšom živote. Africkú deltu Okavango čakajú veľké zmeny. Navyše tento rok neprišla voda, ktorá ju každý rok zmení na zelenú kvitnúcu oázu. Zdá sa, že za všetko môžu ľudia. Billy, Socrates a ostatné zvieratá sa vydávajú na nebezpečnú výpravu. Na ceste ich čaká množstvo dobrodružstiev ale aj zábavy. Hlavne však musia nájsť vodu, aby zachránili svoj svet.

[youtube eYTmkeh_VqU 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Hrajte o voľné lístky do multikina CINEMAX

Ani tento týždeň nezabúdame na súťaž o dvakrát po dva voľné lístky na ktorýkoľvek 2D film podľa vlastného výberu, ktoré môžu byť vďaka CINEMAXU a portálu BBonline.sk vaše, ak nám do utorka 22. mája 22.00 h napíšete mená aspoň troch hercov, ktorí stvárňujú hlavné postavy v českej novinke Líbáš jako ďábel.

Súťaž je ukončená. Víťazkami sa stali Zuzana Rusnáková a Terézia Juchová.

(Lístky sú zasielané poštou, meno výhercu bude zverejnené po ukončení súťaže na tejto stránke.)