Opäť vo štvrtok prídu na plátna banskobystrického multikina CINEMA zaujímavé filmové novinky. Na portáli BBonline.sk vám ich predstavíme v pravidelnom prehľade.

V ZAJATÍ DÉMONOV

conjuringSvetovo uznávaný vedecký pár zaoberajúci sa výskumom paranormálnych javov, Ed a Lorraine Warrenovci, je naliehavo privolaný na pomoc rodine, ktorú terorizujú temné sily. Ed a Lorraine ešte netušia, že na osamotenej farme, kde rodina žije, ich čaká najdesivejší prípad v kariére. V hlavných úlohách sa predstavia Vera Farmiga (Lietam v tom, Sirota) a Patrick Wilson (Young Adult,Prometheus) v úlohe manželov Warrenovcov, Ron Livingston (tv seriál “Bratstvo neohrozených”) a Lili Taylor (Verejní nepriatelia) ako obyvatelia hrôzostrašného domu Roger a Carolyn Perronovci.

mortal_instruments__city_of_bonesNÁSTROJE SMRTEĽNÍKOV: MESTO KOSTÍ

Clary je obyčajné -násťročné dievča z New Yorku. Než jej mama zmizne, než zistí, že vidí to, čo ostatní nie, ako spozná, že v našom svete sa skrýva ešte jeden, plný démonov a strážcov. Než sa ukáže, že jej mama aj ona sú jednými z vyvolených strážcov. Potom sa jej život úplne zmení.

LÍBÁNKY

libankyNevesta a ženích – Tereza (Aňa Gaislerová) a Radim (Stanislav Majer) – už prešli manželskou skúseností a odniesli si z nej svoje šrámy. Tereza sklamané srdce, Radim dospievajúceho syna. Sú však odhodlaní skúsiť to znova, sú presvedčení, že tentoraz to vyjde. A zdá sa, že svadobné oslavy, ktoré prebiehajú v slnečnom dni v rodinnom kruhu v sídle nevestiných rodičov obklopenom romantickou krajinou, budú skutočne najkrajším začiatkom spoločného života. Určite … keby sa na svadobnej hostine náhle neobjavil nepozvaný hosť. Jan Benda si čoskoro získava náklonnosť prítomných. Kto to však vôbec je? A odkiaľ sa vzal? Je to len neškodný votrelec, ktorý sa zvyčajne vmiesi do davu s cieľom zadarmo sa najesť? Alebo sa vynoril z minulosti niekoho zo svadobčanov? A koho? S Janom Bendou pri svadobnom stole dostáva romantika trhliny. Toho chlapíka je potrebné dostať čo najrýchlejšie preč. Niektoré tajomstvá by jednoducho nemali byť prezradená.

dospelaci2DOSPELÁCI 2

V pokračovaní rodinnej komédie Dospeláci 2 sa Lenny (Adam Sandler) s rodinou presťahuje späť do rodného mesta a teší sa na príjemné chvíle strávené v spoločnosti starých kamarátov a ich detí. Avšak zisťuje, že ak sa človek ocitne v blízkosti bývalých školských bitkárov, schizofrenických vodičov autobusov, podgurážených policajtov na lyžiach a 400 pomätených ľudí v kostýmoch, začnú sa aj v jeho živote diať šialené veci.

ARTMAX – CALL GIRL

(Utorok 3.9.2013 o 20:10)

Film Call Girl je hraným debutom režiséra Mikaela Marcimaina, ktorý sa doma – vo Švédsku preslávil ako režisér televíznych seriálov a projektov. Vo svojej odvážnej kinovej prvotine sa inšpiruje jedným z najkontroverznejších politických škandálov, v ktorom v 70. rokoch figurovalo viacero ministrov a politikov vlády Olofa Palmeho. Boli obvinení z využívania služieb siete obchodu s prostitúciou neplnoletých dievčat pre vysokopostavených funkcionárov, biznismenov a celebrity. Prostredníctvom príbehu mladej Iris z najnižšej vrstvy spoločnosti film odkrýva temnú stránku politicky neutrálneho štátu a v ňom svet trblietavých erotických a striptízových klubov a špinavých apartmánov, využívaných na nelegálnu činnosť.

Marcimainova snímka vyniká sústredenou rekonštrukciou atmosféry tej doby s jej naliehavými spoločenskými zmenami. Na MFF v Toronte v roku 2012 získala Cenu medzinárodnej filmovej kritiky FIPRESCI.

ONE DIRECTION – THIS IS US – ROZLÚČKA S PRÁZDNINAMI

one_direction_predpremiera_CX__s_darcekmi(Víkend 31.8 – 1.9.2013 o 18:00)

Cinemax pre vás pripravil predpremiéru filmu o hudobnej kapele One Direction. One Direction je britsko-írska chlapčenská hudobná skupina, ktorú tvoria Harry Styles, Zayn Malik, Liam Payne, Niall Horan a Louis Tomlinson. V roku 2010 sa všetci piati členovia neúspešne pokúsili umiestniť v chlapčenskej kategórii speváckej súťaže The X Factor. Po návrhu hosťujúcej porotkyne Nicole Scherzinger boli spojení do jednej skupiny a preradení do kategórie skupín. Ich mentorom sa stal Simon Cowell. V siedmej sérii speváckej súťaže X-Factor napokon obsadili 3. miesto a následne podpísali nahrávaciu zmluvu so Sony Music.

Keďže na predpremiéru je iba limitovaný počet vstupeniek, s ich kúpou neváhajte a môžete tak samozrejme urobiť či už prostredníctvom stránky cine-max.sk alebo priamo na pokladniach multikina. Prvých 5000 dívákov dostane ku lístku plagát One Direction a pero.

Okrem toho v multikine Cinemax: My sme Millerovci, Lietadlá 2D aj 3D, Red 2, Kick-Ass 2: Na plné gule, Šmolkovia 2 2D aj 3D, Percy Jackson: More oblúd 3D, Elysium a Očista.

Zmena programu kina je vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.