Cinemax prichádza aj tento týždeň s niekoľkými filmovými novinkami a premiérami. Dlho očakávaný film 38 o slovenskej hokejovej legende Pavlovi Demitrovi, ktorý tragicky zahynul 7. septembra 2011 pri páde lietadla s tímom Lokomotivu Jaroslavľ konečne prichádza do slovenských kín.

LÁSKA NA KARI

laska-na-kariGurmánsku romancu nabitú chuťami a vôňami servíruje film režiséra Lassa Hallströma Láska na karí. Elegantná a vybraná francúzska gastronómia sa tu stretáva s pikantnou a vášnivou kuchyňou vo farbách Indie. A to všetko pod dohľadom producentov Stevena Spielberga a Oprah Winfrey.

Madame Mallory, majiteľka vychýrenej reštaurácie s leskom Michelinských hviezd sa nestačí diviť, keď sa do jej mestečka prisťahuje indická rodina a otvorí si reštauráciu hneď naproti cez ulicu. Schyľuje sa k súboju dvoch odlišných kultúr a celkom odlišnej zmesi korenia. Dobré jedlo ale hory prenáša. Madame Mallory zistí, aké veľké nadanie má jej konkurent, mladý indický šéfkuchár, a rozhodne sa, že ho vezme pod svoje kuchárske krídla. Dva svety receptov a chutí v jednej kuchyni sľubujú veľké kulinárske dobrodružstvo. Obzvlášť, ak sa ho zúčastní i krásna francúzska kuchárka.
Film natočený podľa románu Richarda C. Moraisa má vo svojom rodokmeni dve veľmi dôležité mená: ako producenti sú pod ním podpísaní Steven Spielberg a Oprah Winfrey. Tej kniha učarovala už v roku 2010, keď ju prezentovala vo svojej show a časopise. „Od prvej chvíle, keď som si prečítala scenár, som vedela, že tento film chcem produkovať,“ konštatuje Oprah. „Jedlo pomáha miešať rôzne kultúry a dáva nám schopnosť zasiahnuť do života druhých.“
Šéfkuchárskej réžie sa ujal švédsky tvorca Lasse Hallström, ktorý už divákom jednu okúzľujúcu gurmánsku delikatesu z francúzskeho malomesta priniesol – film Čokoláda s Juliette Binoche a Johnnym Deppom v hlavných úlohách.
Majiteľku francúzskej reštaurácie hrá aristokraticky prísna Helen Mirren. Mladého indického šéfkuchára stvárnil Manish Dayal. Ten v rámci prípravy na svoju rolu strávil niekoľko týždňov návštevami indických reštaurácií, avšak nie ako hosť, ale ako učenec a kuchár v ich kuchyniach. Zárukou, že vo filme budú skutočne voňať tie najautentickejšie indické lahôdky, dáva osobnosť šéfkuchára Floyda Cardoza, rodeného Inda, ktorý sa na filme podieľal ako konzultant.

NAJHĽADANEJŠÍ MUŽ

najhladanejsi-muzNatočené podľa bestselleru Johna le Carré, jedného z najznámejších autorov špionážnych románov, ktorý kedysi sám pracoval pre britskú tajnú službu MI5 a MI6. V hamburskej islamskej komunite sa jednej noci objaví neznámy muž na pokraji smrti. Napoly Čečen, napoly Rus, ktorý má pri sebe vrecko s 500 dolármi a tajné informácie o miliónovom konte v jednej súkromnej banke. Jeho identita zostáva záhadou – je Issa terorista alebo obeť špinavých praktík medzinárodného zločinu? Keď výjde najavo, odkiaľ pochádzajú peniaze na účte, jeho život bude opäť v ohrození a začnú sa o neho intenzívne zaujímať všetky tajné služby.

POD ZEMOU

pod-zemouVydali sa do miest kam živí nepatria. V parížskych katakombách sa ukrýva úplne neznámy priestor, ktorý láka mnoho prieskumníkov a bádateľov zo všetkých kútov sveta. Vstúpiť môžete zdarma, ale nakoniec môžete zaplatiť aj tú najvyššiu cenu. Horor Pod zemou natočil špecialista na tento žáner John Eric Dowdle (Karanténa, Diabol). Stvoril tak ďalšiu desivú lahôdku, po ktorej sa divákom z kina nebude odchádzať ľahko.

Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) študuje na univerzite odbor Mestskej archeológie a Paríž je z tohto pohľadu pre ňu skutočný raj. V podzemí sa tu vinú stovky kilometrov chodieb, v ktorých je vpísaná história mesta. Pri štúdiu starých máp narazí na záznamy o tajomnej podzemnej miestnosti, ktorú sa rozhodne nájsť a preskúmať. Svoje nadšenie a odhodlanie nakoniec prenesie aj na partiu speleológov a dobrodruhov. Prehovorí ich , aby ju doviedli do „dolného“ Paríža. Hneď na začiatku cesty prechádzajú okolo nápisu s varovaním, že vstupujú do ríše mŕtvych. Bohužiaľ ho neberú vážne. O pár hodín neskôr však všetci na vlastnej koži pocítia, že so smrťou je neradno sa zahrávať, pretože takáto hra vás môže stáť život. Na výprave krvavou parížskou históriou ich začnú prenasledovať ich vlastné tragické zážitky a traumy, ktoré sú v týchto ponurých miestach až príliš reálne. Vrátiť sa nemôžu, cesta späť je zatarasená a pokiaľ si chcú zachovať aspoň teoretickú nádej na prežitie musia postupovať labyrintom chodieb a tunelov nižšie a nižšie, kde na nich čakajú výjavy omnoho desivejšie ako tie, ktoré zostali za nimi. Lenže kam hlbšie sa dá dostať z podsvetia? Áno, tušíte správne…
Horor Pod zemou kráča v stopách snímok ako Záhada Blair Witch či Paranormal Activity, ktoré vytvárajú filmovú realitu pomocou „nájdených“ záznamov. Vďaka tomu získava kúzlo autentickosti, ktoré ho kladie medzi najdesivejšie filmové zážitky roku 2014.

SIN CITY: ŽENSKÁ, PRE KTORÚ BY SOM VRAŽDIL

sin_cityJe ďalšia dusná noc. Bezvetrie a horúčava  . Dwight (Josh Brolin) dumá o tom, koľkokrát to už v živote zbabral a čo by dal za to, keby  dostal šancu začať znovu a  s čistým štítom. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požiada ho, aby ju ochránil pred násilníckym manželom. Dwight však netuší, že Ava má úplne iné úmysly…

Marv (Mickey Rourke) sa prebudí na diaľnici, obklopený niekoľkými mŕtvymi telami a ani za nič si nemôže spomenúť, kde sa tam vzal.
Sebavedomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce v hre poraziť najväčšieho zloducha v meste, senátora Roarka. No zahráva si s nebezpečným mužom a udalosti sa vymknú kontrole.
Striptérka Nancy (Jessica Alba) sa len ťažko vyrovnáva so smrťou Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrť pomstiť za každú cenu.
V pokračovaní kultového filmu Sin City sa v niekoľkých prepojených poviedkach vraciame do mesta hriechu, plného kriminálnikov, skorumpovaných policajtov, zabijakov a sexy žien.  Tento krát i v 3D.

TURNÉ S FILMOM 38 FILMOVÁ POCTA HOKEJOVEJ LEGENDE

demitra

V spolupráci s distribučnou spoločnosťou sme pre vás pripravili turné po slovenských mestách, na ktorom sa môžete stretnúť s tvorcami filmu, hokejistami a vypočuť si zaujímavosti z natáčania filmu a života Paľa Demitru.

Tento film nebude o nikom inom ako o úspešnom slovneskom hokejistovi, ktorý prirástol k srdcu nielen svojej rodine a blízkym, ale aj nám všetkým, jeho verným fanúšikom. Bol viac ako len vrcholovým športovcom, ktorý sa tvrdou drinou prepracoval do NHL a zahral si po boku svetových hokejových hviezd. Pre mnohých bol aj vzorom, stelesnením úspechu a verným dôkazom toho, že poctivá práca a cieľavedomosť stojí za to. Okrem toho bol aj skvelým kamarátom, pozorným manželom a vzorným otcom, ktorý svojou optimistickou povahou a neutíchajúcou dobrou náladou vytváral okolo seba dokonalú atmosféru.

Dano Dangl, autor myšlienky a námetu filmu o hokejovej legende, Paľovi Demitrovi, spolu so scenáristom Lukášom Zednikovičom povedali o filme pre televíziu Markíza: „Nechceme sa pozerať na športovca, chceme sa pozrieť na človeka, osobnosť. Chceme sa pozrieť na to ako žil, čo čakal od života, na čom mu záležalo a čo dosiahol“.

DETSKÉ KINO – KHUMBA

(Víkend   6.9. – 7.9.2014 o 14:20)

detské kino cinemaxZebra Khumba bol už od narodenia terčom posmeškov od svojo stáda, pretože sa narodil z polovice pruhovaný a z druhej biely. Naviac, keď začalo obdobie sucha, príbuzní Khumbu obvinili, že je priekliaty a že je príčinou všetkých nepríjemmností. Stádo na čele s jeho otcom ho teda vyhnalo. Odvážna, polopruhovaná zebra sa vydáva za nebezpečným, ale zároveň zábavným dobrodružstvom, aby našiel chýbajúce prúžky a získal späť rešpekt svojej rodiny…

ARTMAX – HUSÍ KÚŽE – ZIMOMRIAVKY

(Utorok   9.9.2014 o 18:20)

CNMX_ARTMAX_logoRozpad Československa prebehol na rozdiel od rozpadu Juhoslávie „zamatovo“ – podľa toho sa mu v zahraničí hovorí Zamatový rozvod. Slováci už nechceli s Čechmi zdieľať spoločný dom, ani dvojdom, ale chceli bývať vo vlastnom dome. Koľko Slovákov to naozaj chcelo? A koľko Čechov? Ako sa na rozpad manželského zväzku dvoch národov pozeráme dnes, keď už rozvodové vášne vychladli? Režisér Martin Hanzlíček sa prelúskal rozsiahlym televíznym archívom z rokov 1990-92 a našiel množstvo filmového materiálu ilustrujúceho rozpad Československa. So zostrihom kľúčových momentov tohto dvojročného rozvodového obdobia sa vydal za občanmi Čiech, Moravy a Slovenska – do Brna, Hornej Blatnej, Strání, Šonova, Ružomberku a Závažnej Poruby, aby s kamerou zachytil súčasné komentáre na tieto dvadsať rokov staré udalosti. Zisťoval čo o Československu vedia študenti stredných škôl v Pardubiciach, Uhorském Hradišti, Košiciach a Žiari nad Hronom narodení v roku 1995. Rozdal im kamery, aby zachytili čo si o rozpade Československa myslia ich rodičia a prarodičia. Reakcia diváka na film: Čo sa týka mňa, myslím si, že tento dokument je veľmi zásadný a podstatný, malo by ho vidieť čo najviac mladých ľudí. Tak veľa vecí, o ktorých som netušila sa tu dialo. Dokument má pre mňa veľkú hodnotu, ďakujem tvorcom za objasnenie toho, o čom dnešní mladí (myslím si) nemajú ani potuchy… prípade jeho nového filmu.

Okrem toho v multikine Cinemax: Traja bratia, Fakjú pán profesor, Let´s Dance All In, Mikulášove šibalstvá na prázdninách, Ninja korytnačky 2D aj 3D,Ako si vycvičiť draka 2 3D, Sex Tape, Expendables 3, Útek z planéty Zem 2D, Lucy a Kúzlo mesačného svitu.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.