Banskobystrické multikino CINEMAX prináša aj v tomto týždni viacero zaujímavých noviniek, ktoré možno aj vás prilákajú do kina. Navyše vám tento týždeň prinášame aj pravidelnú súťaž o dva voľné lístky na ľubovoľný film.

Šťastlivec

Šťastlivec je romantická dráma, ktorá vznikla podľa rovnomennej knižnej predlohy Nicolasa Sparksa pod režisérskou taktovkou scenáristu a režiséra Scotta Hicksa.

Americký námorný seržant Logan Thibault (Zac Efron) sa vracia zo svojho tretieho služobného výjazdu v Iraku. To, že prežil pripisuje nájdenej fotografii ženy, ktorú vôbec nepozná. Zistí, že sa volá Beth (Taylor Schilling) a kde býva. Jedného dňa sa objaví pred jej dverami a začne pracovať v miestnom útulku, ktorý prevádzkuje jej rodina. Napriek jej počiatočnej nedôvere a komplikovanom živote medzi nimi vznikne puto, ktoré dá Loganovi nádej, že Beth by preňho mohla byť omnoho viac ako len talizman pre šťastie.

[youtube Q1-8XeAgGxw 590 340]

Piráti! 3D

Animovaná komédia Piráti! Spolok babrákov sleduje vzrušujúce dobrodružstvá veselej ale smoliarskej bandy pirátov, ktorí sa plavia po mori. Dobrodružstvo sa začína, keď kapitán pirátov so svojou posádkou tiahne do boja proti svojmu odvekému rivalovi Blackovi Bellamymu, aby získal vytúženú cenu „Pirát roka“. Ich cesta vedie z Karibiku až do viktoriánskeho Londýna, kde sa stretávajú s všemocným nepriateľom, ktorý je odhodlaný vymazať pirátov zo zemského povrchu raz a navždy. Piráti zisťujú, že ich cesta je víťazstvom dobromyseľného optimizmu nad nudnými silami zdravého rozumu.

[youtube HGov-Md4PAw 590 340]

Havran

Detektíva Emmeta Fieldsa (Luke Evans, Vojna bohov) povolajú k prípadu brutálnej vraždy dvoch žien. Počas pátrania príde na to, že tento zločin sa až veľmi podobá na vymyslenú vraždu, ktorá bola detailne popísaná v poviedke spisovateľa Edgara Allana Poa (John Cusack, V koži Johna Malkovicha). Poe je predvolaný na výsluch, ale počas jeho prítomnosti u vyšetrovateľa príde k ďalšej hrôzostrašnej smrti – opäť inšpirovanej jedným z jeho príbehov. Detektív teda vyzve spisovateľa, aby mu pomohol zastaviť toto krvavé šialenstvo.

[youtube wMgWzYaWgqc 590 340]

Okresní preboř

„Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete vokres.“ Máloktorý tréner by hru svojho mužstva opísal lepšie. Slavojom Houslice prešlo veľa hráčov a koučov, ale len on sa v ňom zapísal naveky. Legendárny tréner Pepíik Hnátek. Po obrovskom úspechu televízneho seriálu sa producenti z Mediapro Pictures rozhodli preniesť súčasný fenomén a možno najslávnejší futbalový klub v Česku aj na plátna kín. Dej filmu sa odohráva v časovom období, ktoré tesne predchádza začiatku rovnomenného seriálu. Ten začína momentom, kedy hrdinovia riešia, či splní posledné želanie svojho zosnulého vodcu Pepíka Hnátka a vysypú jeho popol do stredového kruhu Houslického ihriska.

[youtube JPXGGi54wYQ 590 340]

ARTMAX – Kým spíš…

(len 2. 5. 2012 o 20:30)

Denne sa prebúdzate do bezpečia svojho domova. Ale na ako dlho je bezpečný?

César pracuje ako vrátnik v bytovom dome v Barcelone. S úsmevom otvára dvere nájomníkom a vybavuje ich sťažnosti. Nie je to síce tá najlepšia práca na svete, ale on o zmene miesta neuvažuje. Jeho práca mu totiž umožňuje spoznať všetkých nájomníkov domu, ich denný harmonogram a zvyky. Vie o ich príchodoch a odchodoch, pozná ich slabé stránky aj tajomstvá. Môže dokonca ovládať ich životy, jatriť otvorené rany a ponoriť sa do nich. A to všetko bez toho, aby proti nemu vzniklo akékoľvek podozrenie. Hra na mačku a na myš začína bez toho, aby obeť o tom mala najmenšie tušenie. Spoločne s filmom vychádza v Českej republike rovnomenná kniha, ktorú vydáva vydavateľstvo Argo.

[youtube e5mnHAUJLUk 590 340]

Detské kino – Hurá do Afriky

(víkend  28. 4. – 29. 4. 2012 o 14:20)

Africký kontinent je pre divoké zvieratá rajom na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek, ktorý si spolu s vegetariánskym levom Socratom robí srandu z ostatných zvierat. Lenže Afrika čaká nových hostí a bezstarostné časy sa končia. Na odtrhnutej ľadovej kryhe tam pláva ľadová medvedica Sushi. A kvôli požiarom v Austrálii hľadajú nový domov aj klokan Toby a tasmánsky čert Smiley. Do vysnívaného sveta v jednej chvíli mieri množstvo nespokojných zvierat z celého sveta, ktoré túžia po lepšom živote. Africkú deltu Okavango čakajú veľké zmeny. Navyše tento rok neprišla voda, ktorá ju každý rok zmení na zelenú kvitnúcu oázu. Zdá sa, že za všetko môžu ľudia. Billy, Socrates a ostatné zvieratá sa vydávajú na nebezpečnú výpravu. Na ceste ich čaká množstvo dobrodružstiev ale aj zábavy. Hlavne však musia nájsť vodu, aby zachránili svoj svet.

[youtube eYTmkeh_VqU 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Hrajte o voľné lístky do multikina CINEMAX

Hrajte o dva voľné lístky na ktorýkoľvek 2D film podľa vlastného výberu, ktoré môžu byť vďaka CINEMAXU a portálu BBonline.sk vaše, ak nám do utorka 1. mája 22.00 h napíšete meno aspoň jedného herca, ktorý je hrdinom seriálu a teraz už aj filmu Okresní preboř.

Súťaž je ukončená, výherkyňou sa stala Petra Buzáková.

(Lístky sú zasielané poštou, meno výhercu bude zverejnené po ukončení súťaže na tejto stránke.)