Cinemax nové logoBanskobystrické multikino CINEMAX prináša filmovým fanúšikom ďalšie premiérové filmy. Už od uplynulého štvrtka, 9. februára tak môžete vzhliadnuť pokračovanie LEGO príbehu, ktorého úspech povzbudil tvorcov k nakrúteniu samostatného animovaného dobrodružstva vodcu celej skupiny – LEGO Batmana. Vychutnať si však môžete aj film Päťdesiat odtieňov temnoty.

LEGO BATMAN VO FILME

lego-batmanObrovský obchodný i divácky úspech LEGO príbehu, povzbudil tvorcov k nakrúteniu samostatného animovaného dobrodružstva vodcu celej skupiny – LEGO Batmana. V Gothame sa chystajú veľké zmeny. Ak chce Batman zabrániť tomu, aby v meste prevzal moc Joker, ktorý samozrejme nemá v pláne nič dobré, musí prehodnotiť pohľad na svoju doteraz fungujúcu jednočlennú skupinu občianskej sebaobrany a snažiť sa spolupracovať i s ostatnými a možno, ale naozaj len možno –  sa naučiť trochu uvoľniť a získať nadhľad…

PAŤDESIAT ODTIEŇOV TEMNOTY

fiftyJamie Dornan a Dakota Johnson sa vracajú ako Christian Grey a Anastasia Steeleová v Päťdesiatich odtieňoch temnoty – druhej kapitole milostného príbehu, ktorý vychádza z celosvetového knižného fenoménu. Začínať bude presne tam, kde skončil jeho predchodca, teda film, ktorý celosvetovo zarobil viac ako 560 miliónov dolárov. Už na Valentína 2017 sa budete môcť ponoriť do príbehu, ktorý bude ešte o odtieň temnejší… Odmietnutý Christian Grey sa pokúsi presvedčiť Anastasiu, aby obnovili ich vzťah. Tá súhlasí, avšak len pod podmienkou, že sa zmenia pravidlá, na ktorých doteraz ich vzťah fungoval. Vo chvíli, keď sa medzi nimi začne obnovovať dôvera a do ich spolunažívania sa vráti stabilita, začnú sa okolo nich motať temné tiene z Christianovej minulosti. Ich cieľom je zničiť spoločnú budúcnosť páru.

Spolu s Jamiem Dornanom a Dakotou Johnson sa vracajú aj oscarová Marcia Gay Harden, Eloise Mumford, Victor Rasuk, Luke Grimes, Jennifer Ehle, Rita Ora a Max Martini. V pokračovaní sa k nim pripojí oscarová Kim Basinger.

DETSKÉ KINO – TROLLOVIA

(Víkend 11.2. – 12.2.2017 o 13.10 h,)

Nový animovaný film od štúdia Dream Works a tvorcov Shreka. Obľúbené postavičky trollov prvýkrát ožijú celovečernom filme.

ARTMAX FILM – PATERSON

artmax Filmy-page-001(Utorok 14.2.2017 o 18.30 h,)

Paterson je vodič autobusu v rovnomennom mestečku Paterson. Každý Patersonov deň je zdanlivo rovnaký ako ten predošlý: prechádza trasou svojej linky, pozoruje mesto ubiehajúce pred čelným sklom a počúva úryvky rozhovorov. Píše si básne do zošita, ide na prechádzku so psom, zastaví sa v bare vždy len na jedno pivo a prichádza domov za svojou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakom – všetko v ňom sa neustále mení a každý deň prináša nové sny a nápady. Paterson a Laura sa navzájom milujú a podporujú: on jej pomáha realizovať najnovšie plány, ona obdivuje jeho básnické nadanie. Film je príbehom víťazstiev a porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa skrýva aj v tých najmenších detailoch.

STAND UP COMEDY TEMNÉ KECY

(Streda 15.2.2017 o 19.30 h,)

Najdrsnejší a najpredávanejší stand up comedy Temné Kecy je tu aj v novom roku a v silnejšom nasadení ako kedykoľvek predtým. Pripravte sa na monštrózne príbehy a zážitky tých najdrsnejších komikov na Slovensku, ktorí si nedávajú servítku pred ústa a pomenujú veci tak ako sú a za Vás. V novom roku sa na Vás tešia Ivo Ladižo Ladižinský, Jerry Veľmajster Szabó, Fučo Mariňák Rybička a Kúzelník Talostan.

ARTMAX KONCERT – RAMMSTEIN V PARÍŽI

rammstein_pariz_a4Zachytiť vo filme koncertnú show kapely Rammstein je takmer nemožné. Slávni metalisti z Nemecka posúvajú vizuálnu latku s každým ďalším unikátnym vystúpením vyššie a vyššie. Renomovaný švédsky režisér Jonas Akerlund sa o to pokúsil a na kameru zachytil parížsky koncert z marca roku 2012. Halu Bercy vtedy zaplnili tisíce fanúšikov, ktorí sa stali svedkami neopakovateľného zážitku. Koncertný film Rammstein: Paris je hostinou pre zmysly, je to temná kontroverzná rozprávka a benzínom nasiaknutá show, ktorej podtitulom by mohlo byť “neskúšajte to doma”. Odvážny vizuálny zážitok sľubuje už filmografia Jonasa Akerlunda, významného autora hudobných videoklipov. Preslávil sa už v roku 1997 ostrým videoklipom ku skladbe „Smack My Bitch Up“ kapely Prodigy. Medzi ďalšie jeho diskutované diela patrí kontroverzný pornografický klip k piesni „Pussy“ Rammsteinov, alebo videoklip k singlu „Telephone“ Lady Gaga. Za videoklip k Madonninej piesni „Ray of Light“ získal v 90. rokoch Grammy.

ARTMAX BALET – SPIACA KRÁSAVICA

a4_spiaca_krasavicaOslávte 70 rokov úžasnej produkcie Royal Ballet a vstúpte do kúzelného sveta princezien a magických kúziel. Veľmi obľúbená klasická hra v podaní Royal Ballet, Spiaca krásavica, kombinuje to najlepšie z klasického baletu so všetkými svojimi pôvabmi a virtuozitou, nádhernou hudbou a talentovanými tanečníkmi. Spiaca krásavica s Čajkovského hudbou a choreografiou Maria Petipu z roku 1890 predstavuje Rose Adage ako princeznú Auroru, ktorá sa stretáva so svojimi nápadníkmi či slávnostné záverečné tance pri príležitosti šťastného stretnutia princa a princeznej. Pre túto produkciu Petra Farmera boli aktualizované návrhy Olivera Messella, jedného z najväčších scénografov 20. storočia. Bohaté evokácie barokového bohatstva kráľovského dvora, panoramatická cesta kniežaťa do zarasteného hradu a farebné postavy tejto slávnej rozprávky na motívy Šípovej Ruženky robia zo Spiacej krásavice výnimočné predstavenie.

Priamy prenos baletu z Londýna si môžete vychutnať v utorok 28. februára o 19.55 hod. Vstupenky na balet sú už v predaji. Využite tak možnosť kúpiť si vstupenku v predpredaji za výhodnejšiu cenu.

Okrem toho v multikine CINEMAX:  Spievaj 2D,  Kruhy, Rozpoltený, Spojenci, Všetko alebo nič, Psia duša a Divoké vlny 2.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.