cinemaxAj v predvianočnom čase prichádza banskobystrické multikino Cinemax s filmovými novinkami. Od štvrtka, 17. decembra si tak nenechajte ujsť premiérový veselý príbeh smutného muža Vojtecha. V novom slovenskom filme Vojtech hrá Matej Landl, Zuzana Mauréry, Marián Miezga, Zuzana Šebová a veľa ďalších známych hercov. Okrem slovenskej premiéry, môžete od štvrtka vzhliadnuť aj  film Star Wars VII. 

VOJTECH

vojtechFilm Vojtech je tragikomickým príbehom zo súčasnosti, ktorý humorne zobrazuje krízu stredného veku. Samotná tragikomika však nevychádza z nemotornosti postáv a ich neohrabanosti, ale zo situácií, v akých sa ocitnú. Film Vojtech by sa mal stvárnením prikloniť k americkému nezávislému filmu, ktorý dokáže spracovať aj ťažšie témy odťažito a s ľahkosťou. Divákovi chce podať jasnú predstavu o túžbach a snoch jednoduchého človeka z davu, ktoré sú zobrazené v reálnom prostredí. Vojtecha (Matej Landl) opustila manželka, ktorá pre neho znamenala celý život. S jej stratou sa vyrovnáva po svojom – pred svojim okolím sa tvári, že zomrela. Najhoršie je, že jeho žena pracuje naproti v samoobsluhe. Vojtech sa jej snaží všemožne vyhýbať, aby nejatril svoje staré rany. Jeho manželka (Zuzana Mauréry) sa s ním ešte stále nerozviedla a oficiálne sú teda stále manželia. Laco (Marián Miezga) je Vojtechov sused. Je to taký obstarožný „macho“, ktorý má za ženu mladú, dvadsaťštyriročnú, babu Alexandru (Zuzana Šebová). Chodí občas do bordelu a Vojtechovi dáva dobre mierené rady a zároveň ho využíva na občasné krytie pred svojou mladou ženou…

STAR WARS VII

Kedysi dávno, v preďalekej galaxii, sa tridsať rokov po udalostiach v Návrate Jediho musí legendárna posádka Hana Sola, jeho žen Princeznej Lei a Žvejkala vysporiadať s novým nebezpečenstvom v podobe Sitha Inquisitora a nájsť dávno strateného Lukea Skywalkera.

PREDPREMIÉRA – ŽABIAK RIBIT

(Víkend 19.12. – 20.12.2015 o 13.30 h,)

Ribit je žabiak s vážnou krízou identity. Na rozdiel od ostatních žiab neznáša poskakovanie a má silný odpor ku vode. A vďaka tomu sa cíti úplne stratený. A pretože musí nájsť iný zmysel svojho života, vydáva sa spolu so svojim najlepším priateľom, lietajúcou veveričkou, na cestu za pravým miestom na tomto svete.

ARTMAX – MACBETH

(Utorok 22.12.2015 o 20.20 h,)

Príbeh neohrozeného bojovníka, ktorého  zrazia na kolená ambície a túžba po moci. Klasická Shakespearova tragédia sa vracia na plátna v novej verzii, nadväzujúcej na vlnu britských adaptácií diel génia alžbetínskeho divadla, v ktorých žiari súčasná herecká elita. Macbeth (Michael Fassbender) je obávaný škótsky vojvoda, ktorý sa nebojí zúrivých bitiek. Keď si vypočuje  veštbu, že bude budúcim kráľom, uverí. Netuší, akú veľku cenu bude musieť zaplatiť. Cestu ku korune dláždia smrť a úklady, ktoré nakoniec pohltia Macbetha i jeho ctižiadostivú ženu (Marion Cotillard).

ARTMAX OPERA – CARMEN Z TAOMIRY

carmen03-milenadicastro_taormina_opera_festival(ZÁZNAM – 6. 1. 2016)

Po uši zaľúbený vojak a vychýrený toreador bojujú o lásku zvodnej cigánky Carmen v obľúbenej klasike Georga Bizeta. Opera vyvolala so svojim nápadným odporom voči buržoáznej morálke na svojej parížskej premiére v roku 1874 škandál. Tentokrát ju uvidíme z prostredia úžasného antického gréckeho divadla v sicílskej Taormine. Diváci v kinách sa môžu tešiť na klasický príbeh o vášni a zvádzaní s tragickým koncom, ktorý sa odohrá medzi stĺpmi antického divadla pod holým nebom, ktoré stoja už celé storočia a predstaveniu tak dodajú jedinečnú atmosféru.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Dobrý dinosaurus 2D, Hry o život: Drozdajka: 2. časť 2D, Tajomstvo ich očí, Chaos na Vianoce, V srdci mora 2D aj 3D, Malý princ 2D, Snehová kráľovná 2D aj 3D, Izba, Vánoční kameňák, Most špiónov, Krampus: Choď do čerta a BLACK MASS: Špinavá dohoda.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.