cinemaxUž vo štvrtok, 12. novembra môžete vzhliadnuť v Cinemaxe viaceré premiérové filmy. Pozrieť si tak môžete životopisnú drámu Steve Jobs, animovaný film Prečo som nezjedol svojho ocka alebo drámu Otcovia a dcéry. V rámci Artmax kina si môžete užiť český film Petra Zelenku – Stratení v Mníchove. Detské kino prinesie rodinnú komédiu Prdiprášok doktora Proktora.

PREČO SOM NEZJEDOL SVOJHO OCKA

preco som nezjedol svojho ockaNapínavý príbeh Edwarda, staršieho syna kráľa Simianov (praľudia), ktorý sa narodil príliš maličký a bol preto zatratený svojim kmeňom. Vyrástol v izolácii pod ochranou svojho priateľa Iana. Neuveriteľne geniálny Edward objaví tajomstvo ohňa, lovu, moderného spôsobu bývania, lásky a dokonca nádeje. A pretože je od prírody veľkorysý, chce sa o všetko podeliť. Zvráti všetky zaužívané poriadky a dovedie svoj druh s drzosťou a humorom jemu vlastným v ústrety skutočnej ľudskej existencii – kde zjesť niekoho otca, proste nie je v poriadku.

STEVE JOBS

steve-jobsStretnutie troch výnimočných mužov, vyústilo vo výnimočný film o inom výnimočnom mužovi. Originálny režisér Danny Boyle, jeden z najlepších scenáristov súčasnosti Aaron Sorkin a neskutočným talentom obdarený herec Michael Fassbander spoločne natočili životopisnú drámu o najväčšom počítačovom vizionárovi našej doby. Na filme Steve Jobs je fascinujúce predovšetkým to, že nemusíte rozoznať Apple od Microsoftu, aby vás príbeh tejto mimoriadnej osobnosti pohltil. Kľúč k skvelému životopisnému filmu je v originálnom prístupe. Forman sa v Amadeovi na Mozarta pozeral očami jeho kamaráta Salieriho, Danny Boyle sleduje Stevea Jobsa zo zákulisia. Doslova. Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. ,,Dúfam, že až diváci uvidia náš film, uvedomia si, ako veľmi sa zmenil svet vďaka neskutočnému nasadeniu, vášni a inteligencii jedného človeka, a ocenia, akú osobnú obeť musel priniesť.  Tento génius sa ľudskou bytosťou stane až vo chvíli, keď si on sám uvedomí, že ani on nie je dokonalý,“ hovorí režisér Danny Boyle.

OTCOVIA A DCÉRY

otcovia a dceryJack Davis (Russell Crowe) sa musí po tragickej smrti svojej manželky sám postarať o ich päťročnú dcérku Katie (Kylie Rogers). Jack je slávny spisovateľ, držiteľ Pulitzerovej ceny, ktorý po smrti manželky trpí depresiami a duševnou poruchou. Po smrti ženy zvádza boj nielen so zdravotnými problémami, ale aj s výchovou svojej dcéry, ktorú nadovšetko miluje. O 25 rokov neskôr. V dospelosti Katie (Amanda Seyfried) žije promiskuitný život na Manhattane. Neustále sa konfrontuje s minulosťou ,  bojuje s vnútornými démonmi, ktorí ju prenasledujú od jej problematického detstva. Záchrannú ruku jej podá mladý muž Cameron (Aaron Paul)…
Film Otcovia a dcéry zachytáva vzťah dieťaťa a rodiča, ktorí napriek starým krivdám  , ktoré počas života utŕžili, sa snažia znovu k sebe nájsť cestu… Skúsený režisér Gabriele Muccino divákov v minulosti okúzlil filmami Šťastie na dosah (2006) alebo Sedem životov (2008). Pre film Otcovia a dcéry získal elitnú hereckú zostavu: rolu otca si zahral držiteľ Oscara Russell Crowe (Gladiátor, Čistá duša). V úlohe dospelej Katie exceluje Amanda Seyfried (Mamma Mia, Bedári). V ďalších úlohách uvidíme nestarnúcu Jane Fondovú, Dianu Krugerovú (Trója, Nehanební bastardi) či Aarona Paula (Perníkový tatko, Need for Speed).

ARTMAX FILM – STRATENÍ V MNÍCHOVE

artmax Filmy-page-001Sir „P“, deväťdesiatročný papagáj šedý, ktorý kedysi patril Eduardovi Daladierovi, sa na pozvanie riaditeľa Francúzskeho kultúrneho inštitútu ocitne v roku 2008 v Prahe ako živá relikvia z dôb Mníchovskej dohody. Sir „P“ po Daladierovi jeho hlasom dodnes opakuje niektoré dôležité vety a prehlásenia. Papagája za dramatických okolností unesie český novinár Pavel a na základe papagájových kontroverzných citácií Daladiera rozpútava medzinárodný politický škandál.

DETSKÉ KINO – PRDIPRÁŠOK DOKTORA PROKTORA

Detske Kino_RGB_2-page-001(Víkend 14.11. – 15.11.2015 o 13.10)

Ako ďaleko Vás dokáže posunúť úspešný prd? Prinesie Vám iba dôvod na úsmev, alebo Vám vie zabezpečiť aj medzinárodné uznanie? Doktor Proktor nedopatrením vymyslel ten najúčinnejší prášok na prdenie na svete. Keď ho nečakane prekvapia návštevou dve deti z jeho susedstva, začína sa tým reťaz nepredvídateľných udalostí, odvážného podnikateľského plánu, ale i srdečného priateľstva. Deti sa totiž rozhodnú pomôcť doktorovi s tým, aby sa jeho prdiaci prášok dostal do širokého povedomia ľudí na celom svete…

HRY O ŽIVOT: DROZDAJKA: 2.ČASŤ – PREDPREMIÉRA

Špeciálna predpremiéra filmu Hry o život: Drozdajka 2. časť už 18. novembra. Nenechajte si ujsť príležitosť a príďte si vychutnať posledný boj Katniss Everdeenovej. Nebude bojovať len o svoj život ale aj o budúcnosť obyvateľov celého Panemu. Vstupenky už v predaji. Teší sa na Vás celý tím CINEMAX.

ERIC CLAPTON – KONCERT Z ROYAL ALBERT HALL

EricClaptonVo štvrtok 19. novembra od 20.30 h, prežijú diváci večer so žijúcou ikonou elektronickej gitary. Koncertom, ktorý sa odohral tento rok 21. mája oslávil Clapton svoju sedemdesiatku a 50 rokov na špici hudobného priemyslu. Film tiež symbolicky pripíja na vrelý vzťah hudobníka a londýnskej koncertnej sály Royal Albert Hall, v ktorej Clapton vôbec ako prvý umelec prekročil počet 200 odohraných vystúpení. Jeden z najlepších bluesových gitaristov predstaví divákom svoj hudobný repertoár v celej jeho šírke – od intímneho klubového blues až po epické finále s hitovkami ako sú Crossroads alebo Cocaine. Sprievodnú kapelu tvoria uznávaní hudobníci Paul Carrack, Steve Gadd, Chris Stainton, Andy Fairweather Low a Nathan East. Spolu s Claptonom zahrajú ikonické skladby Layla, I Shot the Sherriff, Tears in Heaven či Wonderful Tonight. Film je doplnený exkluzívnym krátkym filmom s rozhovormi, ktoré vedie Paul Gambaccini s Paulom Carrackom, Andym Fairweatherom Lowom, Hughom Fielderon a Paulom Sextonom. Vstupenky sú už v predaji.

star-wars-STAR WARS VII

Najočakávanejšia filmová udalosť tohto roka je tu Star Wars: Sila sa prebúdza. Kedysi dávno, v preďalekej galaxii, sa tridsať rokov po udalostiach v Návrate Jediho musí legendárna posádka Hana Sola, jeho žen Princeznej Lei a Žvejkala vysporiadať s novým nebezpečenstvom v podobe Sitha Inquisitora a nájsť dávno strateného Lukea Skywalkera.Vstupenky v predaji.

SNOW FILM FEST 2015

Sneh, ľad a adrenalín! Príďte si vychutnať maximálny adrenalínový zážitok! Do kín prichádza už tretí ročník úspešného festivalu venovanému zimným adrenalínovým športom. V kinách CINEMAX ho zažijete už v utorok 24. novembra.

PSnowFest2015_a4rogram:

  1. Filmy hlavného programu. 

18.00 Kashmir

18.04 Arrowhead 135

18.33 Few days

19.15 Neskrotná Antarktída 

19.38 The Pamír Game 

19.54 – 20.10 Prestávka

  1. Bonusové filmy

20.10 Afterglow

20.22 An Education

20.31 Artic Air

20.54 From the road 

21.16 Koniec festivalu

Vstupné: 4 €, Zľava na CINEMAX Film kartu: 0,70 €, Zľava na CINEMAX VIP kartu: 2 €, Zľava 10% pre členov klubu Hedvábná stezka. Vstupenky v predaji online a na pokladniach Cinemaxu. Viac informácií o filmoch a trailery nájdete na tomto odkaze.

ARTMAX BALET – LUSKÁČIK Z LONDÝNA

luskacik-01(PRIAMY PRENOS – 16. 12. 2015)

Vianoce by bez klasickej produkcie baletu LUSKÁČIK od Royal Ballet hádam ani neboli úplné. Balet je inšpirovaný príbehom E.T.A. Hoffmana a odohráva sa počas osláv Vianoc, kde sa Klárka so svojou rodinou ocitnú v čarovnej snovej sekvencii, ktorá Klárku vezme na kúzelnú výpravu do Krajiny snov a Kráľovstva cukroviniek. Okúzľujúca produkcia Petera Wrighta s jej podivuhodným rastúcim Vianočným stromčekom a stupňujúcim sa bojom medzi zlým Myším kráľom a armádou hračkárskych vojakov dokonale dopĺňa Čajkovského hudbu, pričom sa drží aj niektorých prvkov Ivanovovej choreografie, napríklad krásneho pas de deux pre Cukrovinkovú vílu a jej gavaliera.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Spectre, Hotel Transylvánia 2 3D, Peanuts: SNOOPY a CHARLIE BROWN vo filme, Spievankovo 5: O povolaniach, Posledný lovec čarodejníc, Legendy zločinu, PAN: Cesta do Krajiny – Nekrajiny 2D aj 3D, Fakjú pán profesor, Celebrity s.r.o. a Dokonalý šéf.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.