cinemaxCinemax aj počas prvých júnových dní prináša filmovým fanúšikom premiérové filmy. Už od štvrtka 2. júna si tak môžete užiť napínavý thriller režisérky Jodie Foster z prostredia Wall Street, Hra peňazí. V premiére si však tiež môžete vychutnať dobrodružno – akčný film Ninja Korytnačky 2 alebo krimi novinku Ostrí chlapci.

NINJA KORYTNAČKY 2

ninja-korytnackyPrichádzajú jednoznačne najrýchlejšie korytnačky, ktoré sa kedy plazili po povrchu zemskom. Síce sa volajú Leonardo, Donatello, Rafael a Michelangelo, strop Sixtínskej kaplnky rozhodne nevymaľujú, zato vám vymaľujú ksicht. Teda ak ich naštvete… Pod producentskou taktovkou Michaela Baya, najvýbušnejšieho  filmára súčasnosti, sa do kín vracajú hrdinovia, ktorí bývajú v kanáloch, zbožňujú pizzu a občas zachraňujú svet. O bytí a nebytí našej guľatej planéty samozrejme pôjde aj tentokrát. Nepriateľ korytnačiek číslo jeden, krutý Asiat prezývaný Trhač, práve zdrhol z vezenia, kde mal dosť času na to, aby vymyslel plán, ktorým by so zelenými mutantmi zrovnal skóre (práve oni sa veľkou mierou podieľali na jeho zatknutí). Kvôli jeho realizácii sa spoja so šialeným vedcom Baxterem Stockmanem, ktorý vyvinul špeciálny mutagén schopný premeniť človeka na zviera. Prvými dvoma pokusnými králikmi sa stanú Bebop a Rocksteady. Predtým boli dvomi ošklivými chlapmi, teraz sú z nich ohavný kanec a škaredý nosorožec. Obaja sa samozrejme okamžite pustia po stope korytnačiek, ktoré im idú naproti, pretože: „Keď môže tá látka premeniť ľudí na zvieratá, prečo by nemohla zvieratá premeniť  na ľudí?“ Čoskoro ale majú korytnačky úplne iné starosti, pretože do zástupu nepriateľov sa pridá zástupca veľmi naštvanej mimozemskej civilizácie, ktorý si hovorí Krang. V boji proti zlu sa na stranu zelených korytnačiek postaví aj osvedčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, ktorý to s hokejkou a pukem vie. Na rozdiel od hokejistov Casey netriafa do bránky, ale do ľudí. Bude to bitka, akú svet nevidel.

Výkonný producent filmu Andrew Form tvrdí, že pokračovanie úspešných Ninja korytnačiek sa inšpirovalo sťažnosťami divákov na prvý diel – na odchýlky od korytnačieho universa, v ktorom figurovali. „Aj preto sme najali režiséra, ktorý je obrovský fanúšik tejto série, na ktorej vyrástol. On sa ako malý zo všetkého najradšej obliekal do kostýmu Donatella. Korytnačky sú ako jeho rodina a pre rodinu predsa chcete natočiť čo najlepší  film.“ hovorí Form.

OSTRÍ CHLAPCI

ostri chlapciRežisér Shane Black (Iron Man 3) prináša na plátna kín ďalšiu zo svojich nezabudnuteľných komédií, plnú skvelých akčných scén a vtipných hlášok. Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja zapletú do prípadu, v ktorom ide o nezvestné dievča a mŕtvu pornohviezdu. Ich svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až k tým najvyšším kruhom.

HRA PEŇAZÍ

hra penaziV napínavom thrilleri Hra peňazí, ktorého dej sa odvíja v reálnom čase, sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v úlohách moderátora finančného televízneho programu Leeho Gatesa a jeho producentky Patty, ktorí sa ocitajú vo veľmi výbušnej situácii potom, čo kontrolu nad štúdiom násilím prevezme nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok (Jack O’Connell). V priebehu napínavého stretu, vysielaného televíziou v priamom prenose miliónom divákov, sú Lee a Patty nútení pustiť sa do boja nielen s útočníkom samotným, ale aj s časom, aby rozplietli záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných frenetických a vysoko technizovaných globálnych obchodných trhov.

DETSKÉ KINO – MALÝ PRINC

Detske Kino_RGB_2-page-001(Víkend 4.6. – 5.6.2016  o  13.30 h,)

V centre príbehu je dievčatko, ktoré už od detstva vychováva a pripravuje na seriózny a dospelý svet jej ambiciózna mama. Jej každodenné úsilie bez povolenia naruší excentrický a dobrosrdečný sused, letec. Ten predstaví svojej novej malej priateľke doteraz nepoznaný svet, v ktorom nie je nič nemožné. Malé dievčatko, ktoré doteraz poznalo iba prísny každodenný režim a nepoznalo spontánnosť a priateľstvo sa vydáva so svojim sprievodcom na magickú cestu do fantázie, do vesmíru za Malým princom. Tu nachádza svoje stratené detstvo a zisťuje, že priateľstvo je vzťah na ktorom v živote veľmi záleží, je pre človeka veľmi dôležité a rozpoznať ho je možné iba srdcom.

ARTMAX FILM – ZKÁZA KRÁSOU

artmax Filmy-page-001

(Utorok 7.6.2016  o  19.40 h,)

Lída Baarová. Herečka, pre ktorú bola jej krása najväčším darom i prekliatím zároveň. Mladé a atraktívne dievča sa rýchlo stalo najväčšou československou filmovou hviezdou a dokázala si podmaniť aj najobávanejších mužov svojej doby. Vzťah s ministrom ríšskej propagandy Josephom Goebbelsom z nej však obratom urobil národného nepriateľa a symbol kolaborantstva. Dokumentaristka Helena Třeštíková sa s Baarovou stretla v jej zahraničnom exile. Na sklonku herečkinho života natočila otvorenú spoveď kedysi milovanej a následne zatracovanej hviezdy na pozadí unikátnych materiálov z niekoľkých európskych filmových archívov aj ukážok slávnych rolí Lídy Baarovej. Príbeh sebadeštruktívnej lovestory s proporciami antickej tragédie je fatálne spätý s európskymi dejinami a ukazuje mimoriadne úprimný portrét ženy, ktorej na vrchole kariéry ležal svet pri nohách. O to monumentálnejší bol potom jej pád do zabudnutia a samoty.

WARCRAFT – PREDPREMIÉRA

Fenomén herného sveta WARCRAFT prichádza do kín a vy si ho môžete pozrieť ako prvý Špeciálna predpremiéra v stredu 8. júna v CINEMAX. Neporaziteľná nákaza prinúti národ Orkov vytvoriť pomocou temnej mágie portál, ktorým môžu preniknúť do iného sveta a osídliť ho. Ich cieľom sa stane rozkvitajúce a mierumilovné kráľovstvo Azeroth. Avšak obyvatelia Azerothu sú odhodlaní brániť svoju zem do posledného muža a zdá sa, že ničivý stret civilizácií nie je možné zastaviť.

BJ_A4_SKBABSKÁ JAZDA – PREDTÝM AKO SOM ŤA POZNALA

Milé baby, aj tento mesiac si pre Vás CINEMAX prichystal BABSKÚ JAZDU, ktorá sa bude konať už v utorok 14. júna s romantickým filmom Predtým ako som ťa poznala. Zábava, uvoľnená atmosféra a skvelé darčeky opäť nebudú chýbať. Pripravte sa na romantickú drámu, ktorá Vás svojim príbehom chytí za srdce. V hlavnej úlohe osudy dvoch ľudí, vlečúce sa životom nevedno kam. Louise príde o svoju prácu v bistre a uvedomí si, že pravdepodobne už neľúbi svojho priateľa Patricka. Will po dopravnej nehode stratil chuť do života a už nikdy nebude môcť žiť ako kedysi. Cesty týchto dvoch mladých ľudí sa stretávajú a obaja vedia, že už nič nebude ako predtým. Predtým, ako sa poznali.

ARTMAX OPERA – WERTHER

(PRIAMY PRENOS – 27.6. 2016)

Massenetova opera založená na Goetheho románe Utrpenie mladého Werthera rozpráva príbeh beznádejnej lásky básnika Werthera voči Charlotte, ktorá ľúbi iného muža. Hudba je plná lyrickej hudby, vášne a emočného zápalu – práve Werther je často považovaný za najlepšiu skladateľovu prácu. Klasickú produkciu filmového, divadelného a operného režiséra Benoîta Jacquota diriguje Antonio Pappano. Taliansky tenor Vittorio Grigolo sa chopil role Werthera, pričom Charlotte v tomto spracovaní stvárnila úžasná Joyce DiDonato.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Angry Birds vo filme 2D aj 3D, Maggie má plan. Odkaz vo fľaši, Ako sa zbaviť nevesty, X-Men: Apokalypsa 2D, Alica v krajine za zrkadlom 2D aj 3D, Captain America: Občianska vojna 2D, Ako básnici čakajú na zázrak, Kniha džungle 2D, Zootropolis  a Susedia na odstrel.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.