cinemaxV sieti multkina CINEMAX si môžete už od štvrtka 7. januára vychutnať ďalšie nové filmy. Tento týždeň na vás čaká napríklad filmová premiéra ôsmeho filmu Quentina Tarantina, Osem hrozných. Okrem toho môžete premiérovo vzhliadnuť filmy Joy, Les alebo Stávka na neistotu. Počas víkendu ponúkne detské kino animovaný film Malý princ.

JOY

joyNiekto má cestičku životom zametenú už od narodenia, iný si ju musí pozametať sám. Alebo radšej rovno poriadne vytrieť. A Joy, hrdinka rovnomenného filmu, je ten druhý prípad. A aby mala svoju cestu životom upratanú poriadne, vynašla nový typ mopu sa zatočenými strapcami a od tej doby si už nemusíte špiniť ruky. Ona si ich zašpinila za vás. Film Joy rozpráva dosť divoký príbeh jednej životnej cesty hlavnej hrdinky, ktorá sa dokáže postupne postaviť všetkým prekážkam a prekonať mnoho rôzne veľkých malérov. Joy ide tvrdo a nekompromisne za svojím životným snom a riadi sa predovšetkým svojím citom. Postupne sa stáva nespochybniteľnou hlavou ako svojej rodiny, tak aj ňou založenej obchodnej dynastie. Joyin úspech je spojený s jej revolučnom vynálezom, „zázračným“ mopom, ktorý sa stal obchodným trhákom v oblasti upratovacích prostriedkov. A pretože každý dobrý nápad a jeho úspech mávajú aj svoje odvrátené tváre, na Joy čakajú zrada, závisť a svet nemilosrdného obchodu. Z priateľov sa stávajú protivníci a z nepriateľov spojenci. A to nielen v podnikaní ale aj v jej rozvetvenej rodine. Joy ale už nie je žiadnym naivným dievčaťom a tak si dokáže podľa vlastných predstáv upraviť ako svoj život, tak aj život svojej viac než trochu výstrednej rodiny. Uznávaný režisér David O. Russell (Terapia láskou, Špinavý trik) znovu spojil sily s Jennifer Lawrence, Bradley Cooperom a Robertom De Nirom a rozpráva ďalší vtipný a emóciami nabitý príbeh, ktorý je inšpirovaný skutočným životom podnikateľky Joy Mangano, ktorá v roku 1990 predstavila svoj prvý vynález – mop so strapcami, ktorý je dnes bežnou výbavou snáď každej domácnosti a znamenal koniec handier a mokrých rúk pri umývaní podláh.

LES

lesMrazivý psychotriler, ktorý poteší nielen fanúšikov hororov. Na upätí hory Fuji sa nachádza miesto, kam mnohí, čo stratili zmysel života, odídu a už sa viac nevrátia. Ich duše tam bezcieľne blúdia, ich hnev nemožno utíšiť a ak ovládnu vašu myseľ, nikdy vás z lesa samovrahov nepustia von. Yukiyoshi Ozawa Les Aokigahara je neslávne známe miesto v Japonsku, kam ľudia chodia páchať samovraždy. Sara je mladá Američanka, ktorá sa dozvie znepokojujúcu správu o svojej sestre, identickej dvojičke: Už niekoľko dní je nezvestná v lese Aokigahara. Sara sa na aj napriek varovaniam, aby do lesa nechodila a neschádzala z cesty, vyberie na vlastnú päsť hľadať sestru. Duše mŕtvych ovládnu jej myseľ a to čo boli predtým len vidiny, sa nakoniec stane skutočným.

OSEM HROZNÝCH

8 hroznychNiekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat“, a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov – majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú…

STÁVKA NA NEISTOTU

stavka na neistotuStávka na neistotu rozpráva príbeh štyroch outsiderov, ktorí všetkých vlkov z Wall Street premenili v obetných baránkov. Títo štyria boli jediní, kto si spočítal, že svetová ekonomika nemôže rásť do nekonečna. Stavili na jednu kartu, zrazili banky na kolená a kruto sa napakovali. Adaptácii knižného bestselleru Michaela Lewisa a skutočných udalostí, ktoré máme všetci v živej pamäti, kraľuje mimoriadna herecká zostava v zložení Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carell a Ryan Gosling. V roku 2005 ste mohli v Amerike dostať stopercentnú hypotéku na luxusnú vilu s dvadsiatimi spálňami a bazénom a nikto sa vás nepýtal, či ju dokážete a máte z čoho splácať. Excentrický finančník a fanúšik heavy metalu Michael Burry (Christian Bale) si uvedomil, že podobných riskantných hypoték je také množstvo, že sa môžu stať časovanou bombou, ktorá skôr alebo neskôr odpáli celú americkú ekonomiku. Vyvinul preto dômyselný finančný nástroj, ktorý mu mal prihrať obrovský balík peňazí v prípade, že hypotekárne bublina praskne, a investoval do neho celé imanie. Stávka na neistotu sa jemu a trom podobným vizionárom vyplatila o tri roky neskôr, keď milióny Američanov prišli o strechy nad hlavou a o prácu a navyše zo svojich daní kryli straty nenažraných bánk. Režisér Adam McKay je známy predovšetkým ako tvorca komediálnych skečov v legendárnej televíznej šou Saturday Night Live alebo dvoch dielov komédia Anchorman, napriek tomu v posune ku o niečo vážnejším témam nevidí nič divného. „To, že ste klaun a nechávate po sebe striekať vodu, ešte neznamená, že sa neviete pozerať okolo seba. Knižka Michaela Lewisa mi otvorila oči, je to neuveriteľná zmes komédie, drámy a mnohých ľudských tragédií,“ rozpráva režisér, ktorý je presvedčený o tom, že jeho film tých očí otvorí ďaleko viac.

MALÝ PRINC – DETSKÉ KINO

Detske Kino_RGB_2-page-001(Víkend 9.1. – 10.1.2016 o 13.50 h,)

V centre príbehu je dievčatko, ktoré už od detstva vychováva a pripravuje na seriózny a dospelý svet jej ambiciózna mama. Jej každodenné úsilie bez povolenia naruší excentrický a dobrosrdečný sused, letec. Ten predstaví svojej novej malej priateľke doteraz nepoznaný svet, v ktorom nie je nič nemožné. Malé dievčatko, ktoré doteraz poznalo iba prísny každodenný režim a nepoznalo spontánnosť a priateľstvo sa vydáva so svojim sprievodcom na magickú cestu do fantázie, do vesmíru za Malým princom. Tu nachádza svoje stratené detstvo a zisťuje, že priateľstvo je vzťah na ktorom v živote veľmi záleží, je pre človeka veľmi dôležité a rozpoznať ho je možné iba srdcom.

Predpremiera_a4_uz_teraz_mi_chybasUŽ TERAZ MI CHÝBAŠ – PREDPREMIÉRA

V utorok 12. januára 2016 pre všetkých filmových fanúšikov multikino CINEMAX pripravilo poriadnu dávku emócií. Čaká Vás exkluzívna predpremiéra filmu UŽ TERAZ MI CHÝBAŠ aj s darčekom od Lindex a Dm drogerie. Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) boli odjakživa najlepšími kamarátkami. Od detstva spolu zdielali absolútne všetko – tajomstvá, oblečenie, dokonca aj chlapcov, s ktorými chodili. Návštevy bujarých večierkov plných alkoholu a drog či vyvádzanie hlúpostí im zostali z mladosti až do dospelosti. Každá zábava však raz skončí a pre Milly s Jess to platí dvojnásobne. Jess po mnohých neúspešných pokusoch, keď sa snažila otehotnieť, konečne prelomila smolu a chce s Milly osláviť radostnú správu. Tá má bohužiaľ úplne opačnú novinku – zistili jej rakovinu prsníka. Dlhoročné kamarátky sa tak ocitajú pred životnou skúškou. Vydrží to ich priateľstvo?

ARTMAX KONCERT – THE WHO: LIVE IN HYDE PARK

Najväčší koncert posledného turné kapely, ktorá utvárala dejiny. The Who sú bezpochyby jednou z najslávnejších kapiel rockovej histórie, v roku 2015 oslávili pätdesiatku a vy si oslavu vychutnáte tiež. V kinách CINEMAX uvidíte záznam z júnového koncertu z londýnskeho Hyde Parku, kde The Who doslova ovládli dav 70 000 fanúšikov. Príďte si užiť pohlcujúcu atmosféru a hity ako Pinball Wizard, Baba O´Riley, Won´t Get Fooled Again, Who are you a mnoho ďalších. Na koncerte vystúpili Roger Daltrey a Pete Towshend, ktorí stáli pri zrode kapely a pridal sa k nim syn Ringo Starra, bubeník Zak Starkey a basgitarista Pino Palladino. Koncert bude premietnutý v utorok 19. januára.

ARTMAX OPERA – TRUBADÚR Z PARÍŽA

trubadur-01(PRIAMY PRENOS – 11.2.2016)

Po úspechu Rigoletta bolo Verdiho jedinou túžbou urobiť niečo nové. Bol však netrpezlivý, ba až nahnevaný keď sa k nemu dostal nový projekt – adaptácia hry El Trovador španielskeho dramatika Antonia Garcíu Gutiérreza. Tá vzbudila totiž len opatrný entuziazmus u Salvatore Cammarana, jeho libretistu a muža, ktorému Donizetti z časti vďačí za úspech svojej opery Lucia z Lammermooru. Či bolo libreto nedokončené kvôli nadmieru nepravdepodobnej dejovej línii, či chorobe jeho autora sa už teraz nedozvieme. Napriek naliehaniu nedočkavého Verdiho Cammarano neustúpil. A práve v tom tkvie paradox opery TRUBADÚR: v očiach jej neprajníkov je typickou melodrámou, no práve formálne obmedzenia spôsobené Cammaranom rozdúchali ohne skladateľovej vášne.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Kikirikí a pár vajec 2D aj 3D, Bod zlomu 2D aj 3D, Creed, Padesátka, Perfektný deň, Žabiak Ribbit, Králi hôr, Star Wars: Sila sa prebúdza 2D aj 3D, Izba, Vojtech a ALDABRA: Bol raz jeden ostrov 3D.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.