V banskobystrickom multikine si môžete aj počas tohto týždňa oddýchnuť pri filmových novinkách zámorskej i európskej kinematografie. Od štvrtka prišli na jeho plátna zaujímavé filmy, ktoré vám predstavíme v nasledujúcom článku. Tento týždeň vám zároveň prinášame súťaž o dve voľné vstupenky na ľubovoľné filmové predstavenie.

ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO

ladove_kralovstvoTvorcovia animovaných rozprávok “Na vlásku” a “Ralph Rozbi-to”, predstavujú nádherné dobrodružstvo so štipkou humoru “Ľadové kráľovstvo”. Hlavnou hrdinkou je Anna, mladé a odvážne dievča, ktorá je prekliata staršou sestrou Elsou, bezcitnou ľadovou kráľovnou. Jedinou šancou na zlomenie kliatby je podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky hôr. Cestou ju sprevádzajú drsný horal Kristoff a sobí kamarát Sven. Stretávajú sa s tajomnými trolmi, vtipným snehuliakom Olafom, ale tiež musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne zachrániť svoje srdce? Filmová rozprávka “Ľadové kráľovstvo” je knižnou adaptáciou dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena “Snehová kráľovna”, ktorá je obľúbená hádam u každého detského čitateľa.

[youtube Pl4ZOo4M45k 640 360]

OLDBOY

oldboyNa Mikuláša príde do kín film, ktorý nie je ani trochu svätý, ani trochu dobrý. Šokujúca zápletka a epická cesta za pomstou, to je Oldboy. Obyčajný chlapík sa ocitne zavretý v jednej miestnosti, nevie kde, nevie kto, nevie prečo Na dlhých 20 rokov. Odrazu sa prebúdza vonku, a pokiaľ nedostane odpovede a neukojí svoj smäd po pomste, nič ho nezastaví. Quentin Tarantino kedysi o kultovom thrilleri Oldboy prehlásil, že je tarantinovskejší, než on sám. Oldboy sa teraz vracia na plátna kín v novej verzii, ktorú natočil režisér Spike Lee, tvorca filmov Spojenec a 25. hodina. V hlavnej úlohe sa predstaví Josh Brolin ( Táto krajina nie je pre starých ) a kto sa mu postaví do cesty, zistí, aký veľký je jeho hnev a ako dobre sa vie oháňať kladivom. Štýlové predstavenie, počas ktorého divák nevie, čo sa stane v najbližších minútach.

[youtube j8idR2MRffc 640 360]

DOČKÁME SA JEŽIŠKA?

jeziskoŠarmantný šesťdesiatnik José sa vracia po tridsiatich rokoch do Prahy. Podľahol naliehaniu svojej veriacej mexickej manželke Dolores, ktorá verí, že pre ich dcéru Penélope, ktorá sa snaží otehotnieť, je posledná nádej zázrak, ktorý by v predvianočnom čase mohlo splniť slávne Pražské Jezuliatko.

A tak sa José vráti na nielen na známe miesta, ale i k bývalej láske Kvete (Libuša Šafránková). Skoro sa ukáže, že v Prahe je okrem legendárneho Pražského Jezuliatka i mnoho ďalších bytostí, ktoré sú schopné konať zázraky. Martin, ktorý hľadá seba, Jaroslav, ktorý hľadá niekoho blízkeho, Johanka, ktorá nevie, čo hľadá, deti, ktoré vedia presne, koho hľadajú a ich rodičia, ktorí sa možno už našli.

[youtube HxurpMfFot0 640 360]

ŠPINA

spinaFILTH je temná komediálna dráma, odohrávajúca sa v Edinburgu. Je to divoký príbeh o zneužívaní moci, vyrozprávaný prostredníctvom postavy, ktorá počas triviálneho policajného vyšetrovania vraždy bezmocne upadá do bezvedomia. Detektív Bruce Robertson (McAvoy) má ideálnu príležitosť vyradiť svojich kolegov a zároveň konkurentov v boji o kariérny postup, po ktorom tak dychtivo túži. V ceste mu však stoja isté prekážky: alkoholová a drogová závislosť, dramatické zhoršovanie jeho mentálneho zdravia, a zopár mimoriadne náročných mimomanželských aférok.

[youtube 1gdRmY12Zho 640 360]

DETSKÉ KINO – TURBO

LOGO_DK(Víkend 7.12. – 8.12.2013 o 14:00)

Animovaná komédia Turbo rozpráva príbeh obyčajného slimáka, ktorý sníva svoj veľký a rýchly sen – pretekať proti slávnemu jazdcovi ralley Gustávovi Nafťákovi. Pokúsi sa všetkým dokázať, že žiadne sen nie je príliš veľký a žiadny rojko príliš malý.

[youtube Rc51Eq3GygI 640 360]

ARTMAX – KOBYLKY 4

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 10.12.2013 o 18:10)

V bloku Kobylky IV vychádzajú na scénu v piatich študentských filmoch výrazné charaktery, o ktorých ste už buď počuli alebo si ich dobre zapamätáte. Netopierí muž (Arsy-Versy) a drsný taxikár (Trogár) vzbudzujú všetky možné reakcie – len nie tie všedné. So vzdorom sa stretávame každodenne, napriek tomu vopred nevieme, aký výsledok toto správanie prinesie – Pán Mrkva, Bird of Prey a Peter 7-2 ponúkajú netradičný komentár k tejto téme.

Viac o jednotlivých filmoch:
Bird of Prey (Peter Budinský, 2009) animovaný 4 min.
Film poukazuje na to ako ľudia reagujú na problémy. Ak sa ich priamo netýkajú, ich reakcia je iná ako keď problém musia riešiť na vlastnej koži.

Peter 7-2 (Csaba Molnár, 2011) hraný 15 min.
Krátky film o posledných siedmych hodinách života a o smrti ťažko pracujúceho obchodníka. Peter, od siedmej do druhej.

Pán Mrkva (Tomáš Danay, 2013) animovaný 10 min.
Plastelínový hrdina pán Mrkva zvádza boj o svoju slobodu proti mechanizovanému svetu továrne na zeleninu.

Trogár (Adam Felix, 2013) hraný 21 min.
Trogár je príbeh svojského nitrianskeho taxikára, ktorý si žije život po svojom – akoby „za jazdy“. V piatich kapitolách sa zoznamujeme s jeho každodenným životom, prácou, prostredím a postavami, ktoré ho formujú. Nikto svoje mesto nepozná tak dobre, ako taxikár, kto ale pozná jeho?

Arsy Versy (Miro Remo, 2009) dokumentárny 24 min.
Film je životným príbehom matky a jej syna Luboša, ktorý otočil svet hore nohami. Ľuboš unikol zo sveta ľudí, aby žil v čo najväčšej symbióze s prírodou, odletel na planétu kde žijú len motýle – inteligentné bytosti. Svoju životnú energiu koncetrovanú s neuveriteľnou dávkou empatie vtesnáva do jeho amatérskej fotografickej a filmovej tvorby. Vrcholom jeho prírodnej fascinácie je jedinečný výskum netopierov. V komunikácií s fascinujúcim tvorom otočeným dolu hlavou sa pokúša o maximálne porozumenie medzi človekom a zvieraťom. Oporou v jeho bádaniach, ale i žovotnou oporou mu vždy bola jeho mama. Tá má však dnes cez 70 rokov a tak sa prirodzene obáva o budúcnosť svojho syna. „Čo s tým deckom ďalej bude?“ vraví. Ľudia, ktorí ho „poznali“, si mysleli, že je blázon, ale len dovtedy kým nevideli film ARSY-VERSY. Teraz sú z toho blázni oni!

PREDPREMIÉRA HOBIT: SMAUGOVA PUSTATINA

Hobit2_predpremiera_A4Cinemax vás pozýva na dlhoočakávanú predpremiéru filmu Hobit: Smaugova pustaina 3D, ktorá sa v  kinách CINEMAX bude konať 11.12.2013 o 20:30.

Po úspešnom prechode cez Osamelú horu musí Thorinova výprava požiadať o pomoc Medveďa, silného cudzinca, ktorý pozná bezpečnú cestu cez Temný hvozd, ktorý musí Thorinova výprava prejsť, aby sa dostala k Osamelej hore. Po dobrodružnom prechode cez Temný hvozd sa trpaslíci a Bilbo Pytlík dostanú do Jazerného mesta, kde sa na chvíľu usadia. Výprava však musí dokončiť cestu k Osamelej hore a nájsť tajné dvere do hory, aby našli svoj poklad, ktorý je strážený drakom Šmakom. A táto úloha je na Bilbovi Pytlíkovi. A čo bude robiť Gandalf? Prečo sa vydal na tajnú výpravu na juh?

Pozor, lístkov je iba obmedzený počet a veľmi rýchlo sa vypredávajú, preto nezaváhajte. Zakúpiť si ich môžete už dnes na pokladniach multikina.

[youtube 7pYcTdnlQg0 640 360]

Okrem toho v multikine Cinemax: Hry o život: Skúška ohňom, Konzultant, Len 17, Pozdrav zo spermobanky, Gravitácia 3D, Vtáčí úlet 2D aj 3D, Krídla Vianoc, Kameňák 4, Klauni a Cesta za Vianočnou hviezdou.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 11. novembra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Koľko sál je v banskobystrickom multikine Cinemax?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Mariana Jurašová.