V multikine CINEMAX si aj s príchodom nového mesiaca môžete od štvrtka 1. júna vychutnať dve premiérové novinky. Tou prvou je najväčší projekt autorskej dvojice Hřebejk / Jarchovský – Rodinný priateľ, v ktorom sa predstavia známi herci akými sú Ondřej Sokol, Aňa Geislerová, Martin Finger alebo Jiří Macháček. Vzhliadnuť však môžete aj  filmovú premiéru v podobe novej fantazijnej drámy Wonder Woman.

WONDER WOMAN

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a… svoj naozajstný osud. Predlohou príbehu je rovnomenný komiks spoločnosti DC Comics / DC Entertainment patriacej do portfólia Warner Bros. DC je jedno z najväčších a najúspešnejších amerických vydavateľstiev komiksov a súvisiacich médií. Medzi ich najznámejšie a najpopulárnejšie postavy patria superhrdinovia Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, ale aj superzločinci Joker, Lex Luthor, Darkseid, Catwoman či Brainiac. Veľmi známe sú i tímy Justice League a Teen Titans.

RODINNÝ PRIATEĽ

Rodinný priateľ je prvým z filmov z trilógie Záhradníctvo, rodinnej ságy, ktorá časovo predchádza kultovej snímke Pelíšky. Tri mladé ženy (Aňa Geislerová, Gabriela Míčová, Klára Melíšková) a ich dve deti (Samuel Budiman a Josefína Marková) čakajú počas nemeckej okupácie na návrat svojich väznených mužov a otcov (Martin Finger a Jiří Macháček). Vojnou vynútenému rodinnému spoločenstvu zatiaľ obetavo pomáha rodinný priateľ, lekár Jiří (Ondřej Sokol). Film je príbehom lásky, ktorá nesmela byť naplnená. Rozpráva príbeh o vernosti, túžbe, vine a láske, o odchodoch a návratoch, o rodine, rodičoch a deťoch. Je to rodinný portrét videný pohľadom žien, ktoré dal dohromady sám osud.

ARTMAX – LEONARDO DA VINCI: GÉNIUS V MILÁNE

(Utorok 6.6.2017 o 18.00 h,)

Pri príležitosti konania najdôležitejšej kultúrnej udalosti roku Expo 2015 v Miláne, sa uskutočnila aj unikátna výstava „Leonardo 1452 – 1519“, na ktorej bolo možné vidieť najzaujímavejšie diela Leonarda da Vinci. Expozícia bola výsledkom šesťročnej práce odborníkov, ktorú si teraz môžete vďaka využitiu moderných filmárskych technológií vychutnať aj vo svojom kine. Výstava predstavuje najznámejšie diela Leonarda da Vinci, detailne si tak budete môcť v kine prehliadnuť jeho obrazy, ale aj rukopisy, prírodopisné nákresy, utopické projekty, anatomické kresby a mýtické výjavy. Na záver dokumentu sa vydáte na cestu po samotnom Miláne, meste, ktoré Leonarda inšpirovalo a utváralo ako maliara, vedca, inžiniera, spisovateľa aj architekta. To všetko v najlepšej obrazovej aj zvukovej kvalite, vďaka ktorej si vychutnáte každý detail a budete mať pocit akoby ste boli priamo v Miláne a v centre diania.

DETSKÉ KINO – ŠMOLKOVIA: ZABUDNUTÁ DEDINKA

(Víkend 3.6.2017 o 13.00 h,)

Vďaka záhadnej mape sa Šmolinka spolu s Mudrošom, Babrošom a Silákom vydáva na dobrodružnú výpravu a náhodou objavia najväčšie tajomstvo v dejinách Šmolkov.

DEŇ DETÍ S FILMOM ŠMOLKOVIA

Deň detí, tentokrát v CINEMAX-e môžete osláviť v nedeľu 4. júna. Na deti čaká film Šmolkovia: Zabudnutá dedinka, omáľovánky a tombola o šmolkocurkícky. Nenechajte si ujsť toto skvelé rodinné popoludnie a príďte do kina CINEMAX osláviť sviatok vašich najmenších.

DIVOKÁ BABSKÁ JAZDA

(Utorok 13.6.2017 o 18.00 h,)

Príďte sa zabaviť na Babskú jazdu s filmom Divoká babská jazda. Uvoľnená atmosféra, skvelé darčeky od partnerov a tombola sú samozrejmosťou. Päť bývalých spolužiačok sa po rokoch znovu stretáva, aby oslávili rozlúčku so slobodou jednej z nich. Párty sa však rýchlo zvrtne, keď nešťastnou náhodou zabijú striptéra, ktorý ich mal v tento výnimočný večer zabávať. Ako si s týmto fatálnym omylom poradí babská zostava na čele so Scarlett Johansson? Film Divoká babská jazda si môžete vychutnať počas utorka 13. júna o 18-tej hodine.

ARTMAX KONCERT – IL VOLO: NOTTE MAGICA

Po tom, ako si získali celosvetové publikum na svojom turné naprieč Európou a severnou a južnou Amerikou sa Il Volo vracajú do rodného Talianska, kde pripravili magickú noc plnú hudby, ktorou chcú vziať hold inému známemu triu, 3 tenorom. Una Notte Magica (magická noc) bol názov legendárneho koncertu, ktorý v roku 1990 predstavili 3 tenori – José Carreras, Plácido Domingo a Luciano Pavarotti. Teraz, o 26 rokov neskôr, Il Volo prichádzajú do Florencie, aby si ich pripomenuli. Táto jedinečná udalosť sa koná na Piazza Santa Croce, kde ich sprevádza orchester Teatro Massimo di Palermo a Plácido Domingo osobne, ktorý sa zhostil úlohy hosťujúceho dirigenta. Artmax koncert Il Volo: Notte Magica môžete vzhliadnuť iba v utorok, 20. júna o 19-tej hodine.

ARTMAX OPERA – OTELLO

Nová produkcia. Svetoznámy tenor Jonas Kaufmann debutuje v úlohe Otella vo Verdiho vášnivom prerozprávaní Shakespearovej veľkej tragédie o žiarlivosti, podvode a vražde pod dirigentskou taktovkou Antonia Pappana. Sopranistka Maria Agresta bude jeho Desdemona a barytón Ludovic Tézier jeho nemesis Lago v novej produkcii režiséra Keitha Warnera, ktorý vyhral Olivierovu cenu. Operu Otello môžete vzhliadnuť v stredu 28. júna o 20.10 hod.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Baby šéf 2D, Kráľ Artuš 2D, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta 2D aj 3D, Votrelec: Covenant, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou 2D, Strážcovia Galaxie 2D, Putovanie tučniakov: Volanie oceánu.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.