logo_Logo_cinemax_noveCINEMAX Banská Bystrica prichádza aj tento týždeň s niekoľkými filmovými novinkami a premiérami. Do kín prichádza nová česká komédia Babovřesky, v predpredaji sú už aj lístky na najočakávanejší film tohto roka.

VEĽKÁ ŠESTKA

VELKA SESTKA - PP„Veľká 6“ je dobrodružná komédia o milom robotíkovi menom Baymax a zázračnom chlapcovi Hiro Hamada. Vďaka svojmu skvelému bratovi Tadashiovi sa učí Hiro využívať svoje geniálne technické nadanie. Spoločnosť mu robia rovnako zmýšľajúci kamaráti: adrenalínový GO GO Tamago, čistý šialenec Wasabi No – Ginger, chemik Honey Lemon a zabávač Fred. Keď ich ničivé udalosti katapultujú  do nebezpečného sprisahania rozvíjajúceho sa v uliciach San Fransokyo, Hiro sa obráti na svojho najbližšieho spoločníka, robota menom Baymax a transformuje svoju skupinu do zóny špičkovej technológie. Hrdinovia v silnej zostave sa rozhodnú vyriešiť záhadu. Film je inšpirovaný Marvelovskými komixmi akčného štýlu a srdečným humorom animácii Walta Disneyho.

[youtube HX4IKzzHnVE 640 390]

BABOVŘESKY 3

babovresky-3Komédia Zdeňka Trošky je úsmevným obrázkom zo života na súčasnom vidieku, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsázkou tak trocha v duchu Slnko, seno sleduje kopiace sa nedorozumenia a súhry náhod, ktoré poriadne zamotajú hlavu dedinčanov. V príbehu nechýba láska, žiarlivosť, závisť, intrigy a taktiež aj vtipné okamihy v ktorých sa niektorí určite nájdu. Príbeh začína tam, kde druhý diel skončil: Horáčková vybieha z domu oproti mladej dáme, ktorá prišla do Babovřeskov. Miestne drbny, ktoré sa zbehli v nej spoznali sestru Glóriu. Tá sa (po vzore farára Petra) rozhodla vystúpiť z rádu a zostať v Babovřeskoch. Zápletka sa točí okolo pomsty starostu Stehlíka a miestnych hospodárov Horáčkovej… Do dediny sa vracia kontrolór Dodo. Nie je sám, prichádza s ním jeho manželka, ktorá Stehlíkovi zaistí dotáciu, vďaka ktorej starosta môže poslať všetkých sedem miestnych drbien k moru… akcia „likvidácia báb“ začína. A nad tým všetkým bdie nový farár, ktorý prišiel do dediny nahradiť pátra Petra…

[youtube l7-riR_gT0w 640 390]

BIRDMAN

birdmanČierna komédia oceňovaného režiséra Alejandra I?árritu prináša príbeh herca Riggana Thomsona (Michael Keaton), ktorý sa v minulosti preslávil filmovou postavou kultového vtáčieho super hrdinu Birdmana, a teraz sa s vypätím síl snaží o svoj divadelný debut na Broadwayi. Riggan dúfa, že keď uspeje ako režisér a herec nového ambiciózneho predstavenia, oživí svoju upadajúcu kariéru. V mnohých ohľadoch to je riskantný krok. Ale bývalý filmový super hrdina si robí veľké nádeje, že vďaka tomu konečne získa uznanie ako umelec a všetkým vrátane seba dokáže, že ešte nie je odpísaný. Premiéra sa pomaly blíži, keď sa predstaviteľ titulnej role v jeho hre počas skúšky za podivných okolností zraní a je potrebné ho urýchlene nahradiť. Na základe odporučenia hlavnej herečky Lesley (Naomi Watts) a na naliehanie Rigganovho najlepšieho priateľa a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakoniec neochotne príme Mikea Shinera (Edward Norton), ktorý je úplnou neriadenou strelou. Mike je ale zárukou toho, že sa predstavenie vypredá a dosiahne chválu kritikov. Okrem samotných príprav na premiéru sa musí Riggan vysporiadať aj so svojou priateľkou a herečkou vo vedľajšej úlohe, Laurou (Andrea Riseborough), so svojou dcérou Sam (Emma Stone), ktorá sa vrátila z liečebne a teraz pre neho pracuje ako osobná asistentka, a taktiež s bývalou manželkou Sylviou (Amy Ryan), ktorá sa čas od času objaví v zákulisí.

[youtube ewSAMMD-MS8 640 390]

DETSKÉ KINO – SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

detské kino cinemax(Víkend   24.1. – 25.1.2015 o 13:50)

Snímka získala cenu Gran Prix na festivale vizuálnych umení v New Jersey a cenu za najlepší celovečerný animovaný film na festivale v Moskve.

Animovaný príbeh nakrútený na motívy svetoznámej rozprávky z pera Hansa Christiana Andersena. Snehová kráľovná uvalí na krajinu kliatbu a všade zavládne nekonečná zima. Neutíchajúci polárny vietor ochladí ľudské srdcia a vytratí sa z nich všetka radosť. Dievčatko Gerda, spolu s fretkou Lutou a škriatkom Ormom sa vydajú na dlhú cestu do paláca Snehovej kráľovnej, aby zachránili jej bračeka Kaya a navždy vyslobodili krajinu spod večného snehu a mrazu.

[youtube DzwGrwrAMNU 640 390]

ARTMAX – MAMI!

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok  27.1.2015 o 20:40)

Doteraz najvyspelejší a emóciami nabitý film kanadského režiséra medzinárodne úspešných filmov (o.i. Imaginárne lásky), najnovší počin len 25-ročného Xaviera Dolana mal svetovú premiéru v súťaži festivalu v Cannes (2014). Divákov uchvátili brilantné herecké výkony hlavných protagonistov, originálna hra s formátom obrazu, ktorá podčiarkla originalitu a kreativitu vôbec najmladšieho účastníka súťaže. Po projekcii v Cannes zožal film vyše 5-minútový potlesk. Xavier Dolan prichádza s filmom Mami!, ktorý dojíma a nadchýna široké publikum. Prináša príbeh dospievajúceho Steva s diagnózou ADHD (porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou) a jeho mamy Diane, ktorá aj napriek odporúčaniam odborníkov trvá na tom, že sa o svojho syna postará sama a že dokážu zvládnuť aj školu. Vydajú sa na cestu, kde sa prchavé okamihy šťastia a spokojnosti rýchlo menia na výbuchy násilia a beznádeje. Hore a dolu, tak, ako to už v živote býva. Film Mami! bol tento rok horúcim kandidátom na Zlatú Palmu. Z festivalu si napokon odniesol Cenu poroty ex aequo.

[youtube y4CY8wUENzo 640 390]

50 ODTIEŇOV SIVEJ – PREDPREDAJ VSUPENIEK

50odtienov_predpredaj_A4_CNMXPredpredaj na jeden z najočakávanejších filmov roka je spustený.

Päťdesiat odtieňov sivej – romantickú drámu, ktorá vznikla podľa rovnomenného románu autorky E. L. James, uvedieme do slovenských kín 12. februára 2015 a vy si už dnes môžete kúpiť svoju vstupenku.

Väčšine čitateľov tento notoricky známy príbeh netreba nijako predstavovať. Určite sa však nájdu aj takí, ktorí sa ku prečítaniu knižiek ešte nedostali:

Príbeh sa sústredí na vzťah nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya, ktorý zaujal a podnietil sexuálne fantázie miliónov žien, a tak si vyslúžil aj záujem o filmové spracovanie. Autorka knižku napokon servírovala ako trilógiu.

Vstupenky na predstavenie si môžete kúpiť na pokladni kina, alebo priamo na stránke multikina CINEMAX.

[youtube DaJxN-NIVeM 640 390]

Okrem toho v multikine CINEMAX: Hobit: Bitka piatich armád v 2D, Hacker, Sex v Paríží, Exodus: Bohovia a králi 2D, Paddington, 96 hodín: Zúčtovanie, Hodinový manžel, Fotograf, Siedmy syn 2D, Dokonalý svedok, Rukojemník a E.A. Poe: Archa bláznov.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese: www.cine-max.sk.