V stredu 7. novembra 2012 sa Banskobystričania dočkali. Už čoskoro sa opäť nebudeme musieť hanbiť za to, po čom v historickom centre mesta chodíme a ani sa báť, že zakopneme o rozhodené dlažobné kocky, či deravé konštrukcie odtokov.

Rekonštrukcia zeleného asfaltu na Dolnej ulici, Námestí SNP a Námestí Štefana Moyzesa, ako aj rekonštrukcia dlažieb na banskobystrickom námestí, mali byť pôvodne realizované už vlani, s odvolaním sa na prebiehajúcu turistickú sezónu, ale mesto v plánovanom termíne rekonštrukciu nerealizovalo. Neskôr sa hovorilo o jari tohto roku a napokon o októbri. Podstatnejšie ako fakt, že sa začína až v novembri, je ale to, že sa už vôbec začalo. V stredu 7. novembra sa robotníci pustili do práce na Námestí Štefana Moyzesa. „V závere októbra sa nezačalo kvôli poveternostným podmienkam a dažďom,“ vysvetlila pre BBonline.sk hovorkyňa banskobystrického primátora Monika Pastuchová. Ako ďalej uviedla, pokiaľ to počasie dovolí, celá komplexná rekonštrukcia všetkých povrchov na Dolnej ulici, Námestí SNP a na Námestí Štefana Moyzesa by sa mala stihnúť do príchodu zimy. Jedine veľké mrazy by mohli ovplyvniť prípadné ďalšie posuny rekonštrukcie.

Aktualizácia 9.11.2012: Mesto do konca roka stihne zrekonštruovať len povrchy na Námestí Štefana Moyzesa. S Dolnou ulicou a Námestím SNP by sa malo pokračovať až na jar.