12235465_866220953496350_297984245_oHneď dva tragické prípady, za ktorými zrejme stojí vlastné rozhodnutie obetí ukončiť svoj život, sa stali v Banskej Bystrici v pondelok večer, respektíve v stredu.

V pondelok večer si bežci počas nočných pretekov orientačného behu všimli na drevenej hojdačke v mestskmom parku obesenca. Išlo o 62-ročného muža, ktorý sa takto pravepodobne sám rozhodol ukončiť svoj život. Ako portál BBonline.sk informovala hovorkyňa KRPZ v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová, polícia už začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

V stredu popoludní, približne o 15.30 h sa svoj život v Banskej Bystrici takisto s najväčšou pravdepodobnosťou sám rozhodol ukončiť ďalší muž. Štyridsaťpäť ročný  Banskobystričan skočil nad starou nemocnicou pod nákladný vlak idúci v smere od Kostiviarskej k hlavnej železničnej stanici v meste. „Muž utrpel ťažké devastačné poranenia nezlúčiteľné zo životom. Aj v tomto prípade už polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ povedala krajská policajná hovorkyňa.

Z dôvodu tejto nehody bola aj dočasne vylúčená vlaková doprava na trati, ktorá bola obnovená až po piatej hodine podvečer.