Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skZhruba dve minúty po druhej hodine popoludní pocítili Banskobystričania malé zemetrasenie. Jeho epicentrum malo byť v Nízkych Tatrách.

Zem sa podľa online dostupných údajov triasla na väčšine územia stredného Slovenska. Epicentrum zemetrasenia, ktoré malo dosiahnuť magnitúdo 3,4, bolo podľa upresnených informácií nad obcou Jasenie v Nízkych Tatrách asi 23 kilometrov od Banskej Bystrice v hĺbke približne jeden kilometer. Lokálne magnitúdo bolo pritom na slovenské pomery pomerne silné, stále však považované za malé bez očakávaných škôd.

Údaje o pohyboch zeme zbiera viacero staníc na Slovensku, ktoré spravuje Oddelenie seizmológie Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied. Práve tieto sú v reálnom čase pripojené do medzinárodnej siete sledovania zemetrasení. Banskobystričania sú pritom na menšie otrasy zvyknutí. Niekedy je možné pocítiť menšie otrasy aj viackrát do roka. Náš región sa totiž nachádza na úrovni stredoslovenského zlomového systému a čertovickej línie.