Už o pár dní vypukne pod Urpínom podujatie, aké na Slovensku nemá obdobu. Chceli by ste si umenie pohybu vyskúšať tiež? Práve teraz budete mať jedinečnú príležitosť.

Vo štvrtok štartuje v Banskej Bystrici už siedmy ročník medzinárodného stretnutia parkouristov. Na akcii Parkour Meeting Banská Bystrica 2017, na Zimnom štadióne – Hale B, sa budete mať na čo pozerať, ale umenie pohybu si môžete na vlastnej koži vyskúšať aj vy.

Štvordňové podujatie je primárne určené účastníkom, ktorí do nášho mesta prídu zo Slovenska, Česka aj Rakúska. Spoločne si vymenia skúsenosti a zažijú dni plné pohybu v nesúťažnom duchu. Špeciálnym ťahákom tradičnej letnej akcie je tento rok Pam Forster, svetoznáma a veľmi talentovaná parkouristka z Rakúska.

Počas celej akcie budú môcť návštevníci sledovať tréning a napohľad krkolomné, no nacvičené, kúsky parkouristov. Vo štvrtok o 18-tej hodine prebehne oficiálne otvorenie akcie. V piatok a v sobotu sa bude pokračovať tréningom. Oba dni prebehnú v parku pod Pamätníkom SNP, kde sa začne spoločnými rozcvičkami, a to od 9.00 hod. Do ranných rozcvičiek sa môžete zapojiť aj vy.

Poobede sa bude pokračovať workshopmi pre účastníkov, pričom sa v piatok o 18.00 hod, a v sobotu o 14.00 hod, budú konať aj workshopy základov parkouru pre verejnosť.

Okrem toho budú návštevníci vítaní aj na novinke tohto ročníka. Je ňou udeľovanie ocenení Parkour Spirit dobrovoľníkom z radov parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú druhým a šíria hodnoty parkouru ako „buď silný, aby si bol užitočný“, či „nezanechaj stopu“. Konať sa bude v piatok o 20- tej hodine na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke podujatia.