V týchto dňoch sa Banskobystričania tešia z hokejového zlata, no radosť im určite prinesie aj pestrofarebná Kvetena.

Záhradnícka výstava Kvetena – Jarná záhrada sa v meste pod Urpínom koná už devätnásty raz a už osem rokov je jej neodmysliteľnou súčasťou výstava včelárstva a včelích produktov Včely – Med a včelárstvo. Od roku 2007 sa Kvetena koná v areáli Pamätníka SNP a nie inak bude tomu aj tohto roku.

Obidve výstavy sa konajú od utorka 25. apríla do piatku 28. apríla a môžete ich navštíviť každý deň od 9. do 18. hod.

Záhradnícka výstava opäť ponúka opäť kvety do záhrad aj na balkóny, ozdobné kríky, ovocné stromčeky, exoticky pôsobiace bonsaje ale aj náradie, malú mechanizáciu či hnojivá a drobnú záhradnú architektúru ako sú chatky, sauny, altánky, krby, grily a ďalšie. Nájdete tu tiež bazény, záhradný nábytok aj chovateľské potreby. Včelári si prídu na svoje na výstave Včely. Okrem včelích produktov ponúka aj úle a náradie pre včelárov a mnoho zaujímavých informácií i pre laickú verejnosť. Medzi včelími produktmi nebude chýbať peľ, propolis ani včelia materská kašička, rôzne liečivá a, samozrejme, med.

Na výstavách Kvetena a Včely, ktorých organizátorom je MEEN, s.r.o., a ktoré sa konajú pod záštitou primátora Banskej Bystrice Jána Noska, sa každoročne prezentujú desiatky vystavovateľov a predajcov zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska a Maďarska.

Návštevníkov Kveteny 2017 čaká aj sprievodný program a exkluzívne tiež prehliadka expozícií Múzea SNP. Viac sa dočítate na tejto stránke.