Na koho to slovo padne je nadčasová a stále aktuálna hra. V nedeľu 7. apríla budete mať možnosť pozrieť si ju v podaní špičkových slovenských hercov v Aule SZU.

Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier Na koho to slovo padne je postavená na pätici oduševnených výkonoch. Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky sa predstavia v grotesknom príbehu piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti v spoločnosti jedného revolvera. Kto ho má, ten má moc. Avšak každý má o nej svoju vlastnú predstavu. Predstavenie, ktoré sa môže pýšiť cenou Dosky ako Objav sezóny, vypáli jeden gag za druhým.

„V januári to bude dvadsať rokov, čo hráme túto hru. Začiatok siaha na naše štúdium na Vysokej škole múzických umení, kde sme túto hru naskúšali s režisérom Petrom Mankoveckým. Sprevádza nás od začiatku našej profesionálnej kariéry a odvtedy nám veľmi primkla k srdcu. Táto hra je pre nás veľmi špecifická v tom, ako blízko k nám má. Z hľadiska témy, že v hre koluje zbraň a stále má v rukách moc nejaký iný prototyp človeka  si myslím, že bude aktuálna stále,“ približuje herec Róbert Jakab.

Predstavenie začína o 19:00 hod. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Interticket. Viacej informácií nájdete v udalosti na Facebooku.