Po dvadsiaty raz v Banskej Bystrici rozkvitla Kvetena. Prezentačno-predajná záhradnícka výstava Kvetena – Jarná záhrada a po deviatykrát aj výstava včelárstva a včelích produktov Včely je od utorka prístupná v areáli Múzea SNP.  Potrvá do piatka.

Banskobystrická výstava kvetov a záhradníctva sa pôvodne konala v Dome kultúry, ktorý v roku 2007 organizátor – agentúra MEEN, vymenila za priestor areálu Múzea SNP.

Kvetena sa za dvadsať rokov stala pravidelnou jarnou zastávkou miestnych, ale aj ľudí zo širokého okolia, ktorí tu získajú dobré rady pre starostlivosť o svoje rastlinky a v neposlednom rade si tiež nakúpia nové kvety či priesady, ktoré im budú robiť radosť v najbližších mesiacoch.

Návštevníci nájdu aj tento rok na výstave kvety do záhrad i na balkóny, ozdobné kríky, ovocné stromčeky, exoticky pôsobiace bonsaje, ale aj náradie i drobnú mechanizáciu.

Výstava Včely ponúka okrem medu a včelích produktov, ako sú peľ, propolis, včelia materská kašička a rôzne liečivá, aj úle a náradie pre včelárov a mnoho zaujímavých informácií aj pre laickú verejnosť.

Na výstave sa každoročne prezentuje viac než osem desiatok vystavovateľov a predajcov zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska a Maďarska.

Návštevníkov Kveteny 2018 čaká aj sprievodný program a v cene vstupenky je už tradične aj možnosť prehliadky expozícií Múzea SNP.

Viac sa dočítate na stránke podujatia.

Obidve výstavy sa konajú od utorka 24. apríla do piatka 27. apríla a môžete ich navštíviť každý deň od 9. do 18. hod. Vstupné na výstavu je vo výške 2 € pre dospelých, respektíve 1,20 € pre deti a seniorov.