Zaujímavé diskusie, súťaže a zábavu pre všetky vekové kategórie. To všetko prináša letná roadshow V akej Európe chceš žiť ty?, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 26. augusta na banskobystrickom námestí.

Roadshow 2021 – V akej Európe chceš žiť ty?, ktorú organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci Konferencie o budúcnosti Európy, navštívi 25 slovenských miest. Roadshow začala 23. augusta v Žiline a vo štvrtok 26. augusta sa zastaví na Námestí SNP v Banskej Bystrici (14:00 – 19:00 h). Banskobystričania a Banskobystričanky môžu na podujatí diskutovať o témach týkajúcich sa Európskej únie s predstaviteľmi verejného života, rezortu diplomacie poslancov Národnej rady SR a Európskeho parlamentu, ako aj so zástupcami európskych inštitúcií na Slovensku a ďalšími.

Súčasťou podujatia budú aj kultúrne vystúpenia, prezentácie, aktivity pre deti, virtuálna hra, súťaže o atraktívne ceny aj stretnutie s hercom Marekom Fašiangom.

Cieľom roadshow je osloviť čo najviac ľudí žijúcich v regiónoch Slovenska, spoločne s nimi diskutovať o tom, čo pre Slovensko členstvo v EÚ znamená, čo nám prináša, ale najmä o tom, akú Úniu chcú naši občania v budúcnosti mať. Roadshow tiež ponúka výbornú príležitosť vyjadriť svoj názor na fungovanie Európskej únie, jednak priamo počas diskusie ale aj pomocou online platformy.