Ak patríte k milovníkom cyklistiky, určite viete, že nestačí k tomu iba dobrý bicykel. Aby ste si tieto okamihy na dvoch kolesách užili naplno, základom je aj kvalitné cyklistické oblečenie, obuv a samozrejme, aj správna prilba. Ruka v ruke spolu s nimi idú aj chrániče najcitlivejších častí nášho tela.

Vyberáme cyklistické oblečenie

Ak iba raz začas vyberiete bike, aby ste ho trošku „prevetrali“, tak oblečenie na bicykel príliš riešiť nemusíte. Inak je to ale v prípade, keď trávite na bicykli pravidelne niekoľko hodín denne či týždenne, vtedy by vám malo záležať na tom, čo si na cyklistiku oblečiete. Aj tu platia isté kritériá, ktorými by sme sa mali riadiť, aby sme si chvíle „bikovania“ užili naplno.

Základom je priliehavý strih cyklistického oblečenia. A nielen z estetických dôvodov, ale aj praktických. Priliehavé cyklistické oblečenie totiž výrazne znižuje odpor vzduchu a zvyšuje dobrý dojem z jazdy. V prípade studeného vetra znižuje pocit chladu. V letnom období je najvhodnejší dres s krátkymi rukávmi- v prípade trička aj nohavíc. V chladnejších mesiacoch volíme dlhý rukáv na ruky i nohy.

Pre každý prípad

Pravdepodobne nikto z nás neuvažuje, že ho počas cyklistiky zastihne nejaký pád alebo úraz. Hovorí sa však, že čert nikdy nespí, a preto by sme mali urobiť isté preventívne opatrenia. Nikdy nevieme, kedy sa nám budú hodiť. Reč je o chráničoch rúk, nôh a v neposlednom rade aj hlavy.

Najlepším spôsobom tejto ochrany sú už spomínané cyklistické chrániče, ktoré v prípade nárazu, otrasu alebo pádu, dokážu zabrániť najhoršiemu a do istej miery ochrániť lakte, kolená či hlavu. Práve oni sú pre cyklistu najzraniteľnejšími časťami tela.