cinemaxV predposledný júlový týždeň banskobystrické multikino Cinemax opäť prinieslo ďalšie premiérové filmy. Tešiť sa môžete na tituly Pixels, Papierové mestá a Bojovník. Pre veľký záujem môžete koncom augusta vzhliadnuť aj reprízu Labutieho jazera. Vstupenky sú už v predpredaji.

PIXELS

pixelsAkčná komédia inšpirovaná krátkym animovaným filmom, ktorý v roku 2010 obletel internet a získal si milióny fanúšikov po celom svete. Pixels prináša originálny dej, v ktorom mimozemská sila využije ikonické postavičky videohier z 80-tych rokov k útoku na našu planétu. Všetko, čoho sa retro príšery dotknú, premenia na pixely. Jedinou nádejou zostáva už len trojica profesionálnych hráčov, ktorých stvárnili Adam Sandler, Peter Dinklage, Josh Gad a Kevin James.

PAPIEROVÉ MESTÁ

papierove mestaPo úspešnom filme Na vine sú hviezdy prichádza do kín film Papierové mestá, ďalší snímok natočený podľa románu spisovateľa Johna Greena. Hrdinom príbehu je Quentin Jacobsen (Nat Wolf), normálny trochu bojazlivý chlapec, ktorý má od detstva rád svoju susedku s menom dlhým ako jej nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Quentin je pravidelným svedkom jej neuveriteľných dobrodružstiev a takisto jej tajným ctiteľom. A to až do jednej noci, keď mu Margo zaklope na okno a vytiahne ho na podivuhodnú trestnú výpravu namierenú proti jej bývalému priateľovi spojenú s vtipnou a niekoľkonásobnou pomstou. Vďaka tejto nočnej výprave sa Quentonovi  nie len splní sen o zblížení s tajnou láskou, ale prežije aj dobrodružstvo, ktorému sa skôr vyhýbal. Lenže druhý deň ráno ich dobrodružstvo skončí a nastane nový deň. Margo v škole chýba. A aj ďalšie dni. Quentin začne pátrať a skoro si uvedomí, že Margo miluje záhady a takisto, že pre neho zanechala určité stopy a zašifrované odkazy. Ako veľmi ju vlastne pozná? A čo sú to tie papierové mestá o ktorých Margo hovorila? A tak ho vďaka Margo čaká ďalšia dobrodružná výprava, na ktorej ho tentokrát sprevádzajú jeho najlepší kamaráti. Ale už to nie je výprava za pomstou, ale cesta za záhadou menom Margo Roth Spiegelmanová a možno takisto za veľkou láskou.

BOJOVNÍK

bojovnikBoxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrchole slávy, má nádherný dom a milujúcu rodinu. Športu doteraz obetoval všetko a jeho manželka Maureen (Rachel McAdams) by si želala, aby viac času trávil s ňou a ich dcérou. Billy stojí pred vážnym rozhodnutím, či dá prednosť úspešnej športovej kariére alebo rodine. A vtedy dostane osudný úder – zdanlivo nevinná potýčka so súperom na jednom večierku vyústi do prestrelky, ktorú jeho milovaná Maureen neprežije… Billyho svet sa rúca. Keď ho navyše súd uzná neschopným starať sa o dcéru, padne úplne na dno. Jeho jedinou nádejou je návrat do ringu. S pomocou trénera Tita Willse (Forest Whitaker) sa pokúsi získať späť dcéru aj svoj život.

ARTMAX FILM – PÚTNIK – NAJLEPŠÍ PRÍBEH PAULA COELHA

artmax Filmy-page-001(Utorok 28.7.2015 o 20:20)

Paulo Coelho je jedným z najznámejších a najpredávanejších spisovateľov všetkých dôb. Predalo sa cez 165 miliónov výtlačkov jeho kníh. Coelhovy romány boli preložené do 80-tich jazykov a publikované vo viac ako 150-tich krajinách. Ale jeho dospievanie nebolo tak priamočiare a ľahké ako súhrn jeho spisovateľských úspechov. Coelhova mladícka bilancia by znela: pokus o samovraždu, tri pobyty v ústave pre duševne chorých a tvrdé strety vo všetkých predstaviteľných konfliktov. Rebelskú mladosť prežil v Brazílii v 60. a 70. rokoch, teda v priestore času stojacom medzi dobrom a zlom. Nepochopený chlapec a rebelujúci mladík sa zmenil v muža, ktorý si ide za svojim snom: stáť sa slávnym a uznávaným spisovateľom. Film Pútnik- najlepší príbeh Paula Coelha hovorí o úžasnej životnej ceste Paula Coelha, na jej konci sa stal rozprávačom príbehu, ktorý fascinuje milióny čitateľov. Hlavným zdrojom inšpirácie pre romány Paula Coelha je jeho vlastný život. Autor knihy Pútnik z Compostely (Mágov denník) a Alchymista, je bezpochybne celosvetovou celebritou, ale len málokto vie, že príbeh jeho života je lepší ako fikcia. Paulo flirtoval so smrťou, unikol z hranice, za ktorou je už len šialenstvo, experimentoval s drogami, prežil muky, trpel  a radoval sa z lásky, spoluvytváral históriu brazílskeho rokenrolu, ale predovšetkým sa nikdy nevzdal svojho najväčšieho sna: triumfovať ako spisovateľ.

ARTMAX KONCERT – ROGER WATERS THE WALL

RW_TheWall_A4(Utorok 29.9.2015 o 20:00)

Roger Water The Wall je hudobno-zážitková road movie, ktorá zachytáva svetové koncertné turné zakladajúceho člena legendárnej britskej skupiny Pink Floyd v rokoch 2010 až 2013. Zábery, zhotovené v troch mestách na dvoch kontinentoch, putujú medzi 150 metrov dlhým javiskom a zákulisím, z ktorého všetko exkluzívne komentuje sám Waters. Divákom sa naskytne pohľad na úchvatnú hudobnú a vizuálnu show, v ktorej nechýba pyrotechnika, bohaté projekcie a pred zrakmi rastúca monumentálna stena. Waters pri tvorbe ohromujúcej rock´n´rollovej show doslova zhmotnil vlastnú imagináciu a protivojnové vízie – rovnako ako pôvodný dvojalbum rockovej opery z roku 1979 nesie aj film silné pacifistické posolstvo a stopuje Watersovu osobnú minulosť, ktorú tvrdo zaťažila otcova a dedkova smrť vo svetových vojnách. VSTUPENKY V PREDAJI!

LABUTIE JAZERO – REPRÍZA PRE VEĽKÝ ZÁUJEM

CNMX_jazero_A4(2)Labutie jazero, rozhodne najlepší z romantických baletov,  je podmanivým príbehom krásnej ženy, ktorá sa zmení na labuť, a srdcervúcou poctou sile lásky. Labutie jazero je aj dokonalou syntézou choreografie a hudby a hoci sa Čajkovskij jeho slávy nedožil, baletná hudba, ktorú zložil, sa stala synonymom baletu ako takého, inšpirujúceho celé generácie tanečníkov a prenikajúceho do populárnej kultúry.

Využite možnosť kúpiť si lístok v predpredaji za 9,90 v deň konania baletu bude stáť 10,90! S lístkom z akéhokoľvek predchádzajúceho predstavenia Artmax balet, alebo Artmax opera získavate jednorazovú zľavu 0,70 €! Vo vašom kine na vás čaká prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Vstupenky na Labutie jazero je možné zakúpiť na pokladniach jednotlivých kín, aj online.

Vstupné na balet Labutie jazero v predpredaji

plné vstupné 9,90 €, pre držiteľov Film karty CINEMAX 8, 90 € a pre držiteľov VIP karty CINEMAX 7, 90 €

Vstupné na balet Labutie jazero v DEŇ KONANIA AKCIE

plné vstupné 10, 90 €, pre držiteľov Film karty CINEMAX 9, 90 € a pre držiteľov VIP karty CINEMAX 9, 90 €

V novej sezónne pre vás pripravujeme:

22. september – Romeo a Júlia (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

5. október – Figarova svadba (operadýn, PRIAMY PRENOS)

10. november – Aida (opera, Sydney, záznam)

16. december – Luskáčik (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

6. január – Carmen (opera, Taormina, záznam)

11. február – Trubadúr (opera, Paríž, PRIAMY PRENOS)

21. marec – Boris Godunov (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

6. apríl – Giselle (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

25. apríl – Lucia z Lammermooru (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

26. máj – Capuletiovci a Montecchiovci (opera, Barcelona, PRIAMY PRENOS)

27. jún – Werther (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

Vstupenky na balet ROMEO A JÚLIA a na operu FIGAROVA SAVDBA sú už v predaji na pokladniach kín CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA, BRATISLAVA, KOŠICE, NITRA, POPRAD, TRENČÍN, TRNAVA a ŽILINA.

Okrem toho hráme: Ant-Man 2D aj 3D, Magic Mike XXL, Terminátor: Genisys 2D, Ďaleko od hlučného davu, Navždy mladá, Macík 2, LOKALFILMIS, Mimoni 2D aj 3D, Jurský svet 3D, Andílek na nervy a Šibenice.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.